Lipoliza laserowa- szansą na lepszą figurę

Medycyna estetyczna stało się ostatnio bardzo popularna. To zapewne dlatego, że promuje ona drogę do fizycznego piękna na skróty. Z jej pomocą można osiągnąć idealnie wymodelowane ciało, niemal natychmiastowo. Warunek jest jeden, trzeba się poddać zabiegom o charakterze upiększającym. Jednym z nich jest lipoliza laserowa.

Dlaczego niektórzy ludzie decydują się na liolizę laserową?

Przede wszystkim dlatego, że lipoliza laserowa to dość bezpieczna forma modelowania sylwetki. Nie wymaga ona zbytniej interwencji chirurgicznej i nie pozostają po niej żadne blizny, a efekt wizualny jest zadowalający. Ponadto do jej przeprowadzenia nie jest konieczna narkoza, a to sprawia, że pacjent, który się jej poddaje- szybciej dochodzi do siebie. Jego organizm nie musi walczyć ze skutkami narkozy.

Kto może poddać się lipolizie laserowej?

Ten rodzaj zabiegu wykonuje się u ludzi w pełni zdrowych, którzy zmagają się jedynie z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Osoby z dużą nadwagą i mające problemy zdrowotne nie mogą być beneficjentami tego zabiegu. Prawdą jest, że żadna interwencja z zewnątrz nie zastąpi diety i aktywności fizycznej. Lipoliza ma jedynie ukryć drobne mankamenty figury, a nie zastąpić całego przebiegu terapii odchudzającej.

Dlaczego lipoliza laserowa jest lepsza od tradycyjnej operacji plastycznej?

Choćby dlatego, że tradycyjna liposukcja ud i liposukcja podbródka wiążą się z dość przewlekłym bólem i długim okresem rekonwalescencji. Inaczej jest w przypadku lipolizy laserowej, ona wymaga co najwyżej 2 do czterech dni wypoczynku i jest obarczona tylko niewielkim ryzykiem powikłań pooperacyjnych. Liposukcja ud i liposukcja podbródka należą do zabiegów, po których trzeba dochodzić do siebie znacznie dłużej, nawet kilka miesięcy. Poza tym są zabiegami ściśle chirurgicznymi, które wymagają precyzji i wyczucia. Każdy błąd w ich przeprowadzaniu może zakończyć się trwałym oszpeceniem.

W przypadku lipolizy laserowej taki scenariusz jest praktycznie niemożliwy. Ona bazuje na minimalnym nacięciu skóry w okolicach brzucha i bezpiecznej wiązce białego, laserowego promienia. Poza tym rozbija na mniejsze cząstki tkankę tłuszczową, która z czasem zamienia się w emulsję. Później jest ona samoczynnie wydalana z organizmu. Cały proces gojenia się ran zamyka się w przedziale siedmiu dni. W przypadku liposukcji ud i liposukcji podbródka byłoby to wykluczone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here