jak dobrać fryzurę

To nie szata zdobi człowieka, ale jak Cię widzą tak Cię piszą. Czy wgląd zewnętrzny rzeczywiście jest taki ważny? Może sam super wygląd nie jest taki istotny, ale człowiek zadbany o wiele lepiej się prezentuje i sprawia wrażenie bardziej atrakcyjnej osoby, niż te które o siebie nie dbają.

Co rozumieć poprzez słowa „zadbany człowiek”?

Nie każdy ma pieniądze na to, aby co tydzień chodzić do kosmetyczki czy fryzjera, albo kupować fajne ubrania i drogi kosmetyki, ale to nie usprawiedliwia tego, że ktoś o siebie nie dba. Nawet nie mając wystarczających pokładów gotówki można dobrze wyglądać. Trzeba tylko nie być leniem.

Podstawą jest higiena. To widać, kiedy włosy na głowie są tłuste, niemyte a przecież szampony w tych czasach nie są drogie i są ogólnodostępne. Twarz i włosy, które są w bezpośrednim jej sąsiedztwie, czyli automatycznie są jednym z pierwszym elementów, na które zwróci uwagę druga osoba.

Sprawa włosów jest trochę bardziej skomplikowana bo mogą zdziałać na prawdę wiele jeżeli mają odpowiedni kolor, ułożenie i są czyste.
Za czystość odpowiadać musi każdy z nas, ale co do koloru, długości, ułożenia to nie każdy musi się znać. Warto odłożyć na jedną wizytę u na prawdę dobrego fryzjera, który doradzi jak dobrać fryzurę, jej kolor a nawet długość włosów. Odpowiednie ułożenie włosów może sprawić, że twarz na przykład optycznie się wydłuży lub zaokrągli.

Innymi włosami dość mocno rzucającymi się w oczy są brwi

Tutaj zasada podobna jak z fryzjerem, dobrze jest raz się wybrać do kosmetyczki, która nada im fajny kształt, a później już samemu w domu za pomocą pęsety dbać o ich dobry wygląd. W dobie internetu łatwo można zdobyć informację o tym jak opiekować się brwiami, obejrzeć poradniki i temu podobne rzeczy.

Białe i zdrowe zęby to nie tylko atut w wyglądzie, ale także w zdrowiu. Problemy z dziąsłami czy zębami mogą przekładać się na stan zdrowotny całego organizmy, więc dbanie o nie i regularne wizyty u lekarza stomatologa powinny być w interesie każdego człowieka. A w parze ze zdrowymi zębami i uśmiechem, idzie piękny uśmiech. Tutaj jest możliwość dbania o zęby za darmo – przecież nie trzeba chodzić na prywatne wizyty, skoro skorzystać można z leczenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

fryzura kok

Samą twarz, jeżeli jest sucha warto nawilżać najzwyklejszym kremem a najlepszym perfum będzie po prostu zapach balsamu i płynu do mycia – wcale nie trzeba się niczym pryskać, aby miło pachnieć – ważniejsze jest to, aby się myć żeby nie pachnieć brzydko.
Tak naprawdę wybrany przez nas perfum może jednej osobie się spodobać a inną wręcz drażnić.
Zadbane też muszą być dłonie, a szczególnie paznokcie. Nie potrzeba tutaj pięknych stylizacji na paznokciach z lakieru hybrydowego czy akrylu. Wystarczą czyste, ładnie przycięte paznokcie pomalowane ewentualnie bezbarwną odżywką wzmacniającą.

Teraz można przejść do ostatniego elementu jakim jest ubiór. Warto poradzić się kogoś znajomego, kto ma wyczucie stylu, czy ten wasz styl jest odpowiedni. Nieodpowiednio dobranymi ubraniami można bardzo sobie zaszkodzić, nieświadomie uwydatniając wady swojej sylwetki a zasłaniają jej atuty.
Same ubrania nie muszą być markowe, ważne żeby były tak jak ciało czyste i wyprasowane – bo chodzenie w wygniecionym jak ścierka ubraniu sprawia naprawdę złe wrażenie.

Ostatnim o czym trzeba pamiętać to postawa

Postawa bardzo wiele mówi o człowieku. Trzeba chodzić w taki sposób, aby się nie garbić, z podniesioną głową i pewnie, ale też nie można przesadzać, żeby nie wyjść na zarozumialca. Osoba, od której emanuje pewność siebie ma większe szanse na ocenienie jako „atrakcyjna” niż skulona szara myszka.

ładna fryzura

Świetnie to widać na przykładzie osób bardziej puszystych. Niektóre z nich nie mają problemu z zaakceptowaniem swojego ciała i dzięki pewności siebie nie mają też tego problemu w znalezieniu drugiej połówki. A inna osoba, która się nie akceptuje i chodzi smutna i skulona to automatycznie sprawia, że i inne osoby gorzej na nie patrzą.

Oczywiście wygląd to nie wszystko, ale skoro można sobie pomóc to czemu z tego nie skorzystać? Człowiek, który czuje się piękny na zewnątrz często też staje się piękny w środku a życie wydaje się lepsze. W obecnych czasach dbanie o siebie to naprawdę nie jest wielki problem. Trzeba być okropnym leniem, żeby tego nie robić. Jeżeli jesteś osobą, która z zazdrością patrzy na koleżanki z pracy i ze szkoły bo są ładniejsze to może warto zastanowić się, czy problem polegającym na tym, że ty nie jesteś taka ładna nie leży w genach, ale w Twoim podejściu do samego siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here