Jak kamuflować zmiany na twarzy?

Krostki, cienie pod oczami czy też blizny i zaczerwienienia to elementy, które za wszelką cenę użytkownicy kosmetyków chcą zakryć podczas wykonywania makijażu. Jaki kosmetyk wybrać do tego celu? Może być to łatwy w użyciu korektor w płynie.

Dlaczego korektory w płynie, a nie ciężkie kamuflaże?

Przede wszystkim spośród dostępnych w drogerii kosmetyków należy wybrać korektor w płynie, który będzie dawał możliwość zakrycia niepożądanych detali. Jest on znacznie bardziej napigmentowany i gęstszy niż korektor rozświetlający, ale nie tak gęsty i ciężki jak typowy korektor do niedoskonałości. Ten ostatni zazwyczaj występuje w formie pasty, którą ciężko nałożyć tak, by efekt wyglądał naturalnie.

Co prawda niedoskonałość może zostać zakryta, jednakże będzie widać na twarzy plamki gęstego kosmetyku. Dlatego zdecydowanie lepiej posłużyć się korektorem w płynie, którego odcień jest dostosowany do własnego odcienia skóry. Wtedy efekt będzie wyglądać naturalnie.

Jak zrobić codzienny makijaż z użyciem korektora w płynie?

Na co dzień nie trzeba nakładać wielu warstw, ponieważ kosmetyk korekcyjny powinien dobrze się sprawdzić. Makijażystki stosują metodę korektor na podkład bądź odwrotnie. Wydaje się, że lepszym sposobem będzie najpierw pokrycie twarzy podkładem i później dołożenie korektora w miejsca, gdzie jeszcze przebijają niedoskonałości.

Te płynne kosmetyki mają zazwyczaj aplikator, który pozwala dawkować je w odpowiedniej ilości, ale także w konkretne miejsce. Można lekko przyklepać je palcem. Oczywiście korektor można nakładać także za pomocą gąbki. Później wystarczy tylko przypudrować twarz, także gąbką, by nie zetrzeć podkładu i korektora. Gąbeczkę delikatnie dociska się do twarzy.

Makijaż wieczorowy bez niedoskonałości

Na wieczór można posłużyć się bazą, która sprawi, że zarówno podkład, jak i korektor w płynie będą się trzymały na swoim miejscu. Po nałożeniu podkładu najpierw odrobinę korektora warto nałożyć pod oczy, ale tylko jeżeli mamy tendencję do tworzenia się zasinień. Kosmetyk w płynie sprawi, że uwidocznią się zmarszczki na delikatnej skórze pod oczami.

Później oczywiście trzeba przystąpić do kamuflowania poszczególnych niedoskonałości, zawsze nakładając kosmetyk punktowo, by uniknąć efektu przesadzenia.

Korektory w płynie znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here