jak pić ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest bardzo skutecznym środkiem na prawidłowe trawienie. Jest bogaty w minerały, witaminy i inne substancje aktywne. Zawiera ponad 90 substancji, w tym ponad 30 ważnych składników odżywczych, a także jest bogaty w potas, sód, wapń, magnez, chlor, żelazo, miedź i witaminę C. Ocet jabłkowy optymalizuje wytwarzanie energii, pomaga spalać tłuszcz, węglowodany i białka.

Jak ocet jabłkowy jest zrobiony?

Ocet jabłkowy powstaje w wyniku długiego procesu fermentacji węglowodanów, takich jak winogrona, ziemniaki, orzechy kokosowe, buraki i jabłka. Jest to długi i powolny proces, który ma na celu zachowanie bioaktywnych związków, takich jak kwas octowy, kwas galusowy, katechina, epikatechina i kwas kawowy.

Celem tego jest zapewnienie, że ten ocet ma właściwości antyoksydacyjne i właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Gdy czas fermentacji jest długi, ocet wytwarza rodzaj „pajęczyny”, która nadaje jej mętny efekt. Oznacza to, że jest on wyższej jakości, ponieważ jest to idealny warunek spożywania octu jabłkowego. Jednak jest zwykle filtrowany i pasteryzowany, dzięki czemu ma krystalicznie czysty wygląd, który później widzimy na półkach w sklepach spożywczych.

Ocet jabłkowy jest napojem alkalicznym

Oznacza to, że idealnie nadaje się do zmniejszenia kwasowości organizmu, a tym samym ogólnie do poprawy stanu zdrowia. Ponadto picie łyżki octu jabłkowego pomaga zapobiegać poważnym chorobom, takim jak rak. Nie zapominaj, że dieta o wysokiej zawartości tłuszczu, soli i innych podobnych pokarmów może spowodować, że pH twojego organizmu jest kwaśne, co jest idealne do rozprzestrzeniania toksycznych mikroorganizmów.

ocet różne rodzaje

Pomaga w trawieniu.
Picie łyżki octu jabłkowego uspokaja i łagodzi objawy powolnego lub ciężkiego trawienia i wzdęcia. Pomaga zminimalizować kwas żołądkowy i zgagę. Dobrym pomysłem jest przyjmowanie tego roztworu po zjedzeniu pokarmów bogatych w różne składniki odżywcze, aby zapobiec występowaniu tych objawów. Jeśli te problemy już się pojawiły, możesz również spożywać ocet jabłkowy, aby je zmniejszyć.

Jest użyteczny przy cukrzycy.
Kwas octowy w tym occie pomaga obniżyć zawartość cukru we krwi, ponieważ uniemożliwia całkowite trawienie złożonych węglowodanów. Picie łyżki octu jabłkowego dezaktywuje enzymy odpowiedzialne za rozkładanie węglowodanów. Zapobiega to gromadzeniu się glukozy we krwi.

Zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym.
Ocet jabłkowy zawiera duże ilości kwasu chlorogenowego. Związek ten hamuje utlenianie cholesterolu (LDL), co prowadzi do lepszego zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Jeśli twój lekarz powiedział ci, że twój poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, usuń pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu z diety i staraj się codziennie pić łyżkę octu jabłkowego.

Zmniejsza gęstość w nosie.
Ocet jabłkowy działa podobnie jak antybiotyk. Pomaga zmniejszyć ryzyko infekcji. Zmniejsza również gęstość i otwiera się na zatoki, dzięki czemu stają się mniej gęste. Jeśli nie chcesz codziennie wypijać łyżki octu jabłkowego, powinieneś przynajmniej wypróbować to rozwiązanie, gdy masz grypę. Zazwyczaj wystarczy 10 dni, aby pozbyć się problemu.
Ponadto, jeśli masz już problemy z gardłem lub problemy z zapaleniem, ocet jabłkowy również zmniejszy i wyeliminuje te problemy.

ocet jabłkowy

Sprzyja odnowie flory jelitowej.
Czy cierpisz na sporadyczne lub przewlekłe zaparcia? W takim przypadku powinieneś wiedzieć, że picie łyżki octu jabłkowego uniemożliwi kontynuowanie tego problemu. Wbrew temu, w co wielu wierzy, ocet jabłkowy nie powoduje problemów z kwasowością, ponieważ jest to napój alkaliczny.

Pomaga nerkom.
Czy cierpisz na infekcje nerek lub masz kamienie nerkowe, które stają się dla ciebie problemem? W takim przypadku powinieneś rozważyć rano wypicie łyżki octu jabłkowego. Ponadto nie zapomnij postępować zgodnie z zaleceniami lekarza i pić wystarczającą ilość wody. Jeśli chcesz pić sok, upewnij się, że nie zawiera słodzików. Usuń także sól z diety przez dwa tygodnie. Dzięki tym środkom zauważysz, że te problemy znikną z twojego życia za kilka dni.

Pomaga zrzucić wagę.
Wraz ze zdrową dietą i ćwiczeniami dwie łyżki stołowe tego octu przyspieszą twój metabolizm. Kwas octowy jest bogaty w witaminę B6 i lecytynę, spala tłuszcz, który gromadzi się w organizmie z powodu nieodpowiedniego jedzenia.

Jak pić ocet jabłkowy?
Istnieją dwa sposoby na przygotowanie i wypicie octu jabłkowego. Najłatwiej jest wypić sobie łyżkę stołową tego octu. Jeśli okaże się, że smak jest bardzo silny, inną opcją jest zmieszanie go ze szklanką zimnej lub letniej wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here