jak się oświadczyć

Oświadczyny to decyzja na całe życie. Jeżeli zdecydujemy się oświadczyć to nasze życie zmieni się o 180 stopni. Jest to także moment, który zapamiętamy na całe życie. Dlatego ważne jest miejsce oświadczyn oraz cała jego aranżacja. Zatem jak się oświadczyć?

Jeżeli znaleźliśmy kobietę, z którą czujemy się dobrze i ją kochamy to naturalnym kolejnym krokiem będą oświadczyny. Wielu mężczyzn boi się podjąć tą decyzję. Wiąże się to głównie z tym, ze boją się odrzucenia partnerki, że po słowach „czy wyjdziesz za mnie”, nie usłyszymy wymarzonego „tak”. Wiele mężczyzn boi się także tego, że nie zna na tyle gustu swojej partnerki, co spowoduje wybór nieodpowiedniego pierścionka zaręczynowego.

Natomiast te obawy w większości są bezpodstawne

Jeżeli partnerka myśli o nas poważnie i planuje z nami przyszłość to na pewno się zgodzi zostać naszą żoną. Jeżeli chodzi o wybór pierścionka to warto wcześniej wypytać ją dyskretnie jakie się jej podobają. Można także poprosić przyszłą teściową lub koleżankę naszej wybranki, by nam pomogła z wyborem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że pierścionek się spodoba. Natomiast nie ma uniwersalnego sposobu na oświadczyny. Wiele zależy od naszej kreatywności. Warto także zastanowić się, jakich oświadczyn pragnie nasza kobieta.

Część kobiet marzy o oświadczynach w gronie rodziny. Wtedy przyszły narzeczony powinien przyjść z bukietem kwiatów do rodziców przyszłej narzeczonej i poprosić ich o jej rękę. Następnie powinien poprosić już bezpośrednio rękę samą wybrankę. Innym sposobem jest oświadczyć się na przyjęciu rodzinnym, np. na urodzinach naszej wybranki lub w Wigilię. Cała oprawa będzie wtedy niezwykle uroczysta. Dodatkowo wszyscy będą odświętnie ubrani co doda jeszcze niezwykłej elegancji temu wydarzeniu. Zupełnie innym sposobem na oświadczyny jest poproszenie o rękę wybranki sam na sam.Tutaj możemy być kreatywni.

Warto wcześniej ustalić miejsce, w którym chcemy się oświadczyć

pierścionek zaręczynowy

Może to być na przykład podczas upragnionych i długo wyczekiwanych wakacji. Wtedy można wybrać się na romantyczny spacer po Wenecji lub Paryżu i w pewnym momencie uklęknąć i wypowiedzieć te kilka słów: czy wyjdziesz za mnie? Moment oświadczyn wcale nie musi być wyniosły. Można się wybrać na kolację „bez okazji” i na niej się oświadczyć. Jeżeli ktoś lubi ekstremalne przeżycia to można ten dzień zaplanować tak, by zapamiętać go do końca życia. Można na przykład skoczyć na bungie lub ze spadochronu i gdy emocje jeszcze nie opadną to wyciągnąć pierścionek.

Niezależnie od sposobu, jaki wybierzemy to oświadczyny zapamiętamy na długie lat. Od tego dnia z „chłopaka” przejdziemy na „narzeczonego”. Oświadczyny to potwierdzenie tego, że myślimy bardzo poważnie o drugiej osobie i że chcemy z nią spędzić resztę życia. Dlatego tak naprawdę bez znaczenia jest, czy na miejsce oświadczyn wybierzemy wieżę Eiffla, domek w górach, czy naszą sypialnię. Ważne jest, by oświadczyny były świadomą decyzją, nie podjęte pod wpływem chwili. Piękne oświadczyny mogą być zarówno te w eleganckich strojach i drogiej restauracji, jak i w piżamach po wspólnym śniadaniu. Zatem nie ma jednej odpowiedzi na to, jak się oświadczyć.

Natomiast po oświadczynach nastąpi moment przygotowań do ślubu

Warto organizacją ślubu i wesela zająć się wcześniej, gdyż niektóre sale mają zajęte terminy na kilka lat do przodu. Tak samo najlepsi fotografowie oraz zespoły weselne. Najważniejszy będzie wybór sal weselnej. Sala powinna pasować wystrojem do klimatu wesela, być dostosowana do ilości gości oraz nie powinna znajdować się zbyt daleko kościoła, w którym będziemy brać ślub. Zaraz po wyborze sali należy rozejrzeć się się za fotografem, kamerzystą, zespołem lub didżejem.

oświadczyny

Przyszła panna młoda powinna także ze sporym wyprzedzeniem zacząć szukać suknię ślubną. Szycie i poprawki mogą trać nawet kilka miesięcy. Przed ślubem warto też przedyskutować kwestie takie jak: wspólne mieszkania, dzieci, plany na przyszłość. Należy ustalić, gdzie się będzie mieszkać po ślubie, czy obie strony pragną mieć dzieci – kiedy i ile. To są takie podstawowe kwestie, które warto poruszyć przed ślubem, a nawet przed zaręczynami.

Jeżeli mamy taką możliwość to warto spróbować zamieszkać razem przed ślubem. Dzięki temu szybciej się pozna drugą osobę, jej nawyki i przyzwyczajenia. W tym celu można wynająć mieszkanie lub kawalerkę lub wziąć kredyt hipoteczny. Wcześniejsze zamieszkanie ze sobą spowoduje szybszym dotarciem się do siebie. Dlatego po ślubie istnieje mniejsza szansa na to, że będziemy się kłócić o leżące skarpetki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here