jak zawiesić działalność

Jeżeli nasza działalność gospodarcza z jakichś względów nie idzie nam tak dobrze jakbyśmy tego oczekiwali nie musimy od razu jej zamykać. Możemy dać sobie chwilę czasu i zawiesić naszą działalność i w tym czasie zastanowić się co poszło nie tak i co możemy zrobić lepiej aby firma miała szansę odrodzić się niczym feniks z popiołów. Czasami nasz biznesplan zupełnie nie przystaje do rzeczywistości i to co wydarzy się w realnym życiu jest tym czego absolutnie nie mogliśmy przewidzieć wcześniej.

Czasami sytuacja obraca się dla nas na plus a czasami niestety na minus. Wiele firm absolutnie nie przetrwa pierwszych dwóch lat działalności. Są to sytuacje zupełnie normalne jednakże dla przedsiębiorców przykre. Każdy kto zakłada i otwiera własną działalność gospodarczą oczami wyobraźni widzi siebie osiągającego sukces. Tymczasem w realnym życiu trzeba zmierzyć się z wieloma problemami z jakimi przedsiębiorca się styka. Trzeba pamiętać o uregulowaniu zobowiązań wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

Trzeba pamiętać o wszystkich obowiązkach wobec pracowników. Trzeba dbać o stronę marketingową i reklamową przedsiębiorstwa. Zatem jak zawiesić działalność? Czy po zawieszeniu działalności ktoś kto przemyślał swoje dotychczasowe życie ma jeszcze szansę wyprowadzić te działalność na prostą i sprawić aby zaczęła przynosić zyski? Tak! Wiele osób zaczyna prowadzić swoją pierwszą działalność gospodarczą bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego.

Tymczasem w biznesie wszystkiego trzeba się nauczyć

puste biuro

Nie trzeba kończyć studiów z zarządzania, aby dobrze zarządzać swoim biznesem, jednak podstawy wiedzy są potrzebne. Niektórzy ludzie mają naturalne, wrodzone zdolności do zarządzania. Inni absolutnie takiej wiedzy i nie mają. I choćby wiele lat spędzili na studiach dotyczących zarządzania nie nauczą się tego skutecznie i nie wdrożą tej wiedzy w życie. Dla wielu ludzi prowadzących działalność gospodarczą zawieszenie tej działalności jest normalną procedurą, ponieważ prowadzą na przykład działalność sezonową.

Działalność oparta na organizacji ślubów ma duży sens latem, kiedy zawieranych jest wiele małżeństw. Jednak taka działalność niekoniecznie sprawdza się zimą, gdzie tych małżeństw zawiera się o wiele mniej. Zawieszenie działalności sprawia, że firma nie musi płacić ZUSu i podatków. Jednakże przedsiębiorca nie może korzystać ze swoich przedsiębiorczych praw.

Wszystko ma swoje plusy i minusy zatem trzeba dokładnie przemyśleć kwestie zawieszenia działalności gospodarczej. Wielu przedsiębiorców obawia się, że klienci mogą o nich po prostu zapomnieć i przyjść bez wahania do konkurencji. To oczywiście jest możliwe. Klienci nie będą wnikać czy firma jest zawieszona czy zamknięta. Jeżeli będą widzieli tylko, że firma po prostu nie działa mogą zrazić się i odejść. Kwestie związane z formalną stroną zawieszenia działalności gospodarczej doskonale potrafią ogarnąć i wytłumaczyć księgowi i doradcy podatkowi, których każda firma powinna posiadać.

Takie osoby są specjalnie wyszkolone do tego aby doradzać przedsiębiorcom, kiedy zawieszenie działalności ma sens, a kiedy lepiej firmę zamknąć i ewentualnie w przyszłości pomyśleć o czymś nowym. Nawet najlepsi przedsiębiorcy na świecie kiedyś popełniali błędy i otwierali biznesy, które okazywały się niewypałem i przynosiły same straty. To jest zupełnie normalne, że ludzie muszą nauczyć się w praktyce jak prowadzić biznes. Nie pomogą w tym najlepsze książki i lata studiów. Każdy biznes ma też swoją indywidualną specyfikę.

w firmie

Można czerpać od najlepszych w swojej branży jednak nie koniecznie musimy brać pod uwagę rady ludzi którzy działają w innych branżach. Inaczej sprzedaje się produkty, które muszą być sprzedane natychmiast, bo inaczej szybko się zepsują, a inaczej produkty, które mogą latami leżeć w magazynie. Są różnice pomiędzy poszczególnymi działalnościami. Młody przedsiębiorca powinien również zastanowić się w jakiej formie prowadzić swoją firmę.

Jeżeli wejdzie z kimś w spółkę niekoniecznie musi mieć wiele do powiedzenia na temat przyszłości swojego biznesu. W niektórych układów trudno się wyplątać. Zawieszenie lub zamknięcie działalności gospodarczej to dla wielu przedsiębiorców bardzo trudny życiowy krok. Jest to pewnego rodzaju porażka, ponieważ plany i marzenia nie spełniły się. Wydaje się, że to już koniec i wszystko spełzło na niczym. Tymczasem taka porażka może zwiastować początek zupełnie nowego życia, nowych inwestycji, marzeń i planów. Warto zatem podejść do tego z optymizmem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here