owoce
fot. pixabay.com

Dla wielu z nas przyczyną otyłości najczęściej bywa nadmierne spożywanie posiłków obfitujących w tłuszcze zwierzęce, czerwone mięso, produkty mączne, oraz różnego rodzaju potrawy smażone na głębokim tłuszczu.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/owoce-wspomagaja-odchudzanie/

Kiedy owoce wspierają odchudzanie

Upatrujemy słusznie, że powodem zbędnych kilogramów są dla nas wszelkiego rodzaju fast foody serwujące potrawy przetworzone, sztucznie modyfikowane składniki, ubogie w wartość odżywcze. Z pewnością taka dieta jest jedną z dominujących przyczyn otyłości zarówno pośród dorosłych jak również wśród dzieci i młodzieży. Wymienione powyżej potrawy są dla większości z nas smaczne i kuszące. Któż z nas stwierdzi jednoznacznie, że nie lubi pizzy lub soczystego burgera. Pozostawiając kwestię światopoglądowe związane ze spożywaniem mięsa lub jego całkowitą eliminacją z naszej diety możemy stwierdzić, że niezdrowe jedzenie jest dla nas smaczne i tylko zdrowy rozsądek i wiedza powstrzymują sporą część osób przed nadmiernym spożywaniem niezdrowych potraw.

W kontekście tych wszystkich obciążających nasz organizm potraw warzywa i owoce stają w mocnej opozycji. Są one dość jednoznacznie kojarzone  ze zdrowiem i świetną sylwetką u osób, które pozostają na takiej diecie.  Z pewnością jest to słuszne założenie, należy jednak uwzględnić kilka ważnych czynników.

Spora grupa owoców, pomimo świetnych walorów smakowych zawiera również dużą zawartość naturalnych cukrów, które nie przysłuż się do procesu zrzucenia zbędnych kilogramów.

Jakie owoce wybrać

Szczególnie należy uważać tutaj na banany, gruszki, suszone śliwki, daktyle, granaty, kiwi. Owce te zawierają najwięcej kalorii, co może spowodować, wzrost naszej wagi, szczególnie gdy będziemy się nimi raczyć, krótko przed zaśnięciem.

Na drugim biegunie owoców, które możemy uznać,  za te wspomagające proces odchudzania należą, wszelkiego rodzaju owoce leśne, jeżyny, maliny lub borówki. Owoce te możemy spożywać właściwie bez większych ograniczeń, podobnie jak arbuzy, lub melony, czy też truskawki, które zawierają sporą ilość wody i mimo słodkiego smaku nie wpłyną negatywnie na proces zrzucania wagi.

Równie pozytywne znacznie będą odgrywać cytrusy, np. grejpfruty, ananasy. Pozytywnie na proces trawienia będzie wpływać również papaja, czy też opuncja figowa, która wpływa na zahamowanie uczucia głodu.

Przeczytaj też: http://miedzyrzecka.pl/dlaczego-warto-jesc-melona/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here