jaki materac do łóżeczka?

Odpowiedni materac dla niemowlaka jest dla jego zdrowia bardzo ważny. Od niego zależy jakość snu i komfort malucha. Dziecko spędza w łóżeczku większość swojego czasu, dlatego należy zapewnić mu odpowiednie warunki.

Bezpieczeństwo materaca

Podczas wyboru materaca dla niemowlaka, należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on atesty i certyfikaty, odpowiadające za bezpieczeństwo. Chodzi o bezpieczeństwo materiałów, z którego został wykonany materac oraz jakość gotowego produktu.

Jeżeli materac posiada atesty i certyfikaty, wtedy mamy pewność, że budowa materaca jest prawidłowa, idealna dla niemowlaka. Certyfikaty i atesty, których powinniśmy szukać, to: Oeko-tex Standard 100, jest certyfikatem potwierdzającym, brak substancji chemicznych, które są niebezpieczne dla dziecka. Kolejny ważny atest, to atest PZH, czyli Państwowego Zakładu Higieny. Pomocna podczas zakupu jest również pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka.

materace do łóżek dziecięcych

 

Twardość materaca dla niemowlaka

Kręgosłup naszego dziecka powinien, być podparty na całej swojej długości. Najlepszym wyborem będzie materac średnio-twardy lub twardy. Od gęstości materiału materaca, zależy jego twardość. Grubość nie jest wyznacznikiem twardości. Materac może być cienki, ale jeżeli jest wykonany z odpowiednio zagęszczonego tworzywa, jest dobrym podparciem dla kręgosłupa.

W sklepach są dostępne również materace dwustronne, po każdej stronie jest inna twardość. Strona twardsza przeznaczona jest dla noworodków i niemowląt do roku. Druga strona może być używana po tym okresie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie.

Rodzaje materaców dla niemowlaków

Materac piankowy – cały składa z pianki. Bardzo często wybierany przez rodziców. Rodzajów pianek jest kilka, każda ma inne właściwości. Najczęściej spotykana jest pianka poliuretanowa, termoelastyczna oraz wysokoelastyczna.

Materac lateksowy – jego zaletą jest antybakteryjność i antyalergiczność. Jest bardzo elastyczną i trwałą wersją, dodatkowo nie ulega nagrzaniu przez ciało i świetnie podpiera kręgosłup dziecka.

Materac kokosowo-gryczany – wykonany z naturalnych materiałów. Jest dwustronny, miększa strona wykonana z gryki, jest elastyczna dopasowuje się do ciała. Polecana dla dzieci po 1 roku życia. Druga strona wykonana z kokosa, jest twardsza. Lepiej, żeby była używana przez niemowlaka. Kręgosłup wtedy ma podparcie na całej długości.

Przeczytaj też: http://miedzyrzecka.pl/lozeczka-i-kojce-dla-dzieci-jak-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here