Na czym polega terapia laserem frakcyjnym CO2?

Laser to narzędzie o szerokim zastosowaniu w medycynie i kosmetyce. Pozwala na leczenie licznych schorzeń i dolegliwości. W dermatologii coraz większą popularnością cieszy się terapia laserem frakcyjnym CO2. Jakie są jego właściwości i kiedy jest stosowany? Jakie efekty daje terapia laserem frakcyjnym CO2?

Czym jet laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny to najnowocześniejsze osiągnięcie technologii laserowej. Światłowodowy laser zbudowany jest z włókna szklanego, włączony wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy. Światło rozchodzi się równomiernie, jak rozprowadzony sprejem. Dzięki temu jego działanie jest bardzo skuteczne – światło tworzy na powierzchni skóry drobną siateczkę, obejmując w całości wskazaną partię ciała.
Laser frakcyjny CO2 jest stosowany w dermatologii w leczeniu poparzeń słonecznych, blizn i zmian naczyniowych. Przynosi także doskonałe efekty w leczeniu przebarwień, zmian pigmentowych i plam starczych. Stosuje się go również na wysuszoną, podrażnioną skórę oraz w leczeniu rozstępów, rozszerzonych porów oraz do soft-liftingu i zmniejszania widoczności zmarszczek.

Terapia laserem frakcyjnym CO2 – przebieg

Jak wygląda terapia laserem frakcyjnym CO2? Leczenie laserowe zalicza się do zabiegów mało inwazyjnych. Zabieg nie jest bolesny, ale jest odczuwalny – w czasie terapii pacjent może odczuwać lekkie mrowienie na powierzchni skóry. W czasie zabiegu światło nakierowywane jest na zmienioną partię skóry i wnika w jej głębokie warstwy, stymulując produkcję kolagenu i odtwarzanie zdrowego naskórka.
Efekty zabiegu są widoczne po kilku dniach. W przypadku leczenia rozległych albo poważnych zmian skórnych, terapię laserową należy powtarzać w odstępie kilku tygodni, w międzyczasie odpowiednio pielęgnując skórę. Po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 skóra wymaga intensywnego nawilżania i traktowania delikatnymi kosmetykami. Do normalnego wyglądu wraca po około 2-3 tygodniach. W tym czasie schodzi opuchlizna i zaczerwienienie, a blizny czy rozstępy ulegają zaleczeniu.
Laser frakcyjny CO2 jest w pełni bezpieczny. Jedynym przeciwwskazaniami do zabiegu są choroba nowotworowa, choroby autoimmunologiczne oraz wcześniejsze stosowanie wypełniaczy w danej partii cała. Na później zabieg powinny odłożyć kobiety ciężarne oraz karmiące piersią.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here