Okna aluminiowe zewnętrzne czy wewnętrzne? Jak wybrać?

Wbrew pozorom, na rynku dostępne są różne rodzaje okien. Najbardziej znanymi, choć jeszcze do niedawna były mało popularne, są okna aluminiowe. Wybierając jednak ten typ, warto wiedzieć, że dostępne są okna zewnętrzne i aluminiowe. O ile osoby znające się na nich znają różnicę między nimi, o tyle laicy mogą mieć problem z ich rozróżnieniem.

Różnica między oknami zewnętrznymi a wewnętrznymi

Okna aluminiowe, jak już wcześniej wspomniano, dzielą się na dwa rodzaje, to jest okna zewnętrzne, a także okna wewnętrzne.

Nie da się ukryć, że okna zewnętrzne są najbardziej znanymi. Są one stosowano jako część segmentu ściany zewnętrznej. Jeśli chodzi z kolei o drugi z rodzajów, okna wewnętrzne to część konstrukcji zewnętrznych, zarówno przegród stałych, jak i tych z drzwiami oraz oknami, w których nie stosuje się izolacji termicznej.

Okna zewnętrzne

Okna aluminiowe zewnętrzne to definicja uniwersalności, szczelności, a także energooszczędności. Są one oczywiście stosowane w ścianach zewnętrznych. Najczęściej producenci stosują do nich specjalne uszczelki, które gwarantują wysoką szczelność i sprawiają, że temperatura w pomieszczeniu nie „uchodzi”. Warto także napomnieć, że producenci często stosują także systemy nawiewnikowe, dzięki którym istnieje możliwość zachowania odpowiedniej infiltracji powietrza.

Okna zewnętrzne posiadają parametry technologiczne materiałów, które umożliwiają wykonanie dość oryginalnych oraz nietypowych kształtów, a także pozwalają. Istnieje możliwość wykonania okien antywłamaniowych, które z kolei doskonale sprawdzają się w domach prywatnych, gdzie bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa.

Okna wewnętrzne

Okna z aluminium wewnętrzne są spotykane znacznie rzadziej. Są one częścią wewnętrznych przegród, bądź też ścian działowych, które nie posiadają izolacji termicznej. Są one zwykle dopasowane do wymagań i oczekiwań klientów, a także specyfiki budynku. Warto również wspomnieć, że są to okna, takie jak:
– stałe,
– rozwierne,
– uchylne,
– podawcze
– uchylno-rozwierne.

Głównie są one spotykane w budynkach użyteczności publicznej, na przykład w biurowcach, pomieszczeniach biurowych, a także budynkach przemysłowych. Co ciekawe, istnieje również możliwość zamontowania w nich wewnętrznych żaluzji, a te z kolei pozwalają zachować odpowiednią prywatność.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here