Tradycyjne wypieki bożonarodzeniowe

Nie ma nic lepszego od domowych, własnoręcznie przygotowanych wypieków. Szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia! Oto najlepsze propozycje ciast, które powinny zagościć na świątecznym stole.

Aromatyczny piernik

Pachnący, korzenny piernik jest chyba pierwszym wyborem spośród wszystkich ciast przygotowywanych na święta Bożego Narodzenia. Może być przekładany na przykład powidłami lub marcepanem. Warto upiec tradycyjny piernik staropolski, należy jednak pamiętać o długim leżakowaniu. Najlepiej zacząć przygotowania 2-3 tygodnie wcześniej. Jeśli nie mamy na to czasu, rozwiązaniem będzie szybki piernik bez leżakowania, który możemy przygotować dzień przed świętami. Obowiązkowym elementem ciasta jest oczywiście pyszna i lśniąca polewa czekoladowa.

Makowiec z bakaliami

Makowiec to kolejne znakomite ciasto świąteczne, które przygotowujemy na Boże Narodzenie. Najpopularniejszą wersją jest makowiec zawijany, przekładany masą ze zmielonego maku, miodu i bakalii. Makowiec możemy także przygotować na różnych rodzajach ciasta, na przykład na biszkopcie, cieście kruchym, drożdżowym lub krucho-drożdżowym. Możliwości jest mnóstwo!

Słodki orzechowiec

Orzechowiec powinien być słodki i bardzo aromatyczny. Można wykorzystać do niego orzechy włoskie, laskowe lub migdały. Jeżeli mamy nieco więcej czasu, warto pokusić się o przygotowanie tortu orzechowego w kształcie gwiazdy. Ciasto z pewnością wyróżni się na świątecznym stole i stanie się jego ozdobą!

Keks z bakaliami

Keks z bakaliami to niezwykle szybkie i proste w przygotowaniu ciasto. Można wykorzystać najróżniejsze suszone owoce, orzechy włoskie i laskowe. Warto wiedzieć, że bakalie symbolizują dostatek, szczęście i długowieczność, a do tego są niesamowicie kolorowe i aromatyczne. Keks najlepiej smakuje dopiero na drugi dzień. Po przygotowaniu, jak tylko ostygnie, warto go zawinąć w folię do żywności. Wówczas stanie się idealnie wilgotny.

Więcej znakomitych inspiracji i przepisów można znaleźć na stronie wkuchnizwedlem.wedel.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here