Jeśli chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie, przeprowadzić kompletną metamorfozę i zaskoczyć dosłownie wszystkich, zacznij od swoich włosów. Prawdopodobnie od lat nosisz tą samą, dosyć nudną fryzurę i jeszcze nigdy nie zmieniałaś koloru na swojej głowie, dlatego nic dziwnego w tym, iż czujesz, że twoja prezencja nie jest zbyt ciekawa czy oryginalna. Pragnąc ją zmienić, przeprowadź farbowanie włosów baleyage.

Wbrew pozorom w tym celu nie musisz wcale zaglądać do profesjonalnych salonów fryzjerskich.

Skoro tak poważny i mocno ingerujący w wygląd zewnętrzny zabieg chcesz wykonać zupełnie własnoręcznie, musisz mieć do tego odpowiednie narzędzia. Udaj się po nie do specjalistycznego sklepu fryzjerskiego, popularnej i dobrze ci znanej drogerii bądź zwykłego marketu z działem z kosmetykami do włosów. Możesz także poszukać potrzebnych ci akcesoriów w sieci, płacąc za nie dzięki temu znacznie mniej. A co takiego powinnaś zakupić? Przede wszystkim odpowiednią farbę do włosów, najlepiej taką o kilka tonów jaśniejszą bądź ciemniejszą od twojego naturalnego koloru. Możesz poszukać specjalnych preparatów do wykonywania baleyage’u, które są nieco droższe, ale mają za to lepsze działanie. Oprócz tego sięgnij po niewielki pędzelek, grzebień o szeroko rozstawionych igiełkach, rękawiczki ochronne i ręcznik. Tak przygotowana możesz przejść już do farbowania.

Jeśli po raz pierwszy w życiu masz zamiar zupełnie samodzielnie wykonać farbowanie włosów baleyage, powinnaś skorzystać z pomocy bliskich ci osób. Namów do takiej metamorfozy swoją przyjaciółkę, mamę czy siostrę i razem urządźcie sobie mały salon piękności. Jeśli jednak nie masz nikogo takiego, kogo mogłabyś poprosić w tej sytuacji o pomoc, nie rezygnuj ze swoich planów, a samodzielnie przejdź do działania. Zwilż dokładnie całe włosy i delikatnie osusz je ręcznikiem, rozczesz, a następnie zacznij nakładać na nie wcześniej rozrobioną farbę. Możesz smarować nią wyłącznie pojedyncze pasma, by uzyskać wspaniały, naturalny efekt. Staraj się to robić w miarę proporcjonalnie, aby całe włosy wyglądały doskonale i perfekcyjnie.

Oczywiście nawet jeśli z pełnym zaangażowaniem podejdziesz do takiego farbowania, może się okazać, że uzyskane przez ciebie efekty nie do końca cię usatysfakcjonują. Co powinnaś zrobić w takim przypadku? Naturalnie udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego na ponowne farbowanie włosów baleyage. Dobry specjalista od kosmyków poradzi sobie z każdą, nawet najtragiczniejszą sytuacją. To on zdoła odratować twoje włosy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here