Jakie kształty paznokcia wybrać

Kształty paznokcia mogą wpływać na estetykę dłoni, a nawet jej proporcje. Dowiedz się, jakie kształty paznokcia możesz wybrać!

Kształty paznokcia – zacznijmy od początku

Nie ulega wątpliwości, że każda z nas marzy o pięknych, estetycznych i modnych paznokciach. Wbrew pozorom nie zawsze wymaga to dużego zaangażowania i pracy. Bardzo ważne są oczywiście codzienne nawyki, odpowiednia kosmetyka i higiena, a także oczywiście stosowanie odpowiednich narzędzi, takich jak właściwie dobrane lakiery do paznokci czy frezarki. Dzięki temu nie tylko możesz nadawać różne kształty paznokcia, ale i dobrać dowolny kolor czy całe wzory. Jeśli masz krótkie paznokcie, możesz je nawet przedłużyć, dzięki czemu Twoje dłonie z pewnością będą zauważone.

Jak dobierać długość i kształt paznokcia?

W tej kwestii najwięcej zależy od Twoich osobistych preferencji, nie ma zatem złotego środka, aby wybrać najlepszą długość i kształt paznokcia. Sporo zależy również od Twojej pracy czy codziennych zajęć, warto jednak przyjrzeć się naszym wskazówkom, aby w ten sposób dobrać optymalną długość. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że istnieją dwie części paznokcia, które sugerują jego długość i kształt – łożysko i lunula. Lunula to ta biała część u nasady, u każdego z nas ma nieco inny kształt i w teorii to właśnie ona wskazuje, jaki kształt będzie dla Ciebie najlepszy.

Smukła dłoń z dłuższymi paznokciami świetnie prezentuje się zarówno w krótszych, jak i dłuższych paznokciach, uważaj jednak na ostro zakończone płytki – przez to Twoje paznokcie mogą nieco przypominać szpony. Odnośnie do długości paznokci najlepiej pamiętać, że im krótsze palce, tym dłuższe możesz mieć paznokciem – optycznie wyszczuplisz w ten sposób dłoń. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku!

Kształty paznokci – podstawowe rodzaje

Jednym z najczęściej wybieranych kształtów paznokci są paznokcie okrągłe. Znakomicie sprawdzają się u osób, które dużo prac wykonują dłońmi. Ten kształt sprawia, że paznokieć jest bardziej odporny na uszkodzenia (dzięki spiłowaniu boków), a do tego rzadziej się zadziera. Ten kształt najlepiej sprawdza się przy krótkich paznokciach.

Kolejny wariant to kwadratowy kształt paznokci. Nie jest on jednak wskazany dla każdego – jeśli masz szerokie dłonie i krótkie palce, lepiej omijaj ten wariant. Paznokcie o kwadratowym kształcie najlepiej wyglądają na smukłych i podłużnych dłoniach. Warto też dodać, że ten kształt nie jest prosty do utrzymania, gdyż paznokcie łatwo się zadzierają, można więc zastosować akryl w celu utwardzenia powierzchni.

Co powiesz na owalne wykończenie? Ten kształt jest bardzo uniwersalny i sprawdza się przy właściwie każdym typie dłoni. Paznokcie są wtedy trwałe i dobrze prezentują się nawet przy bardzo szczupłych lub bardzo szerokich dłoniach.

Nieco ekstrawaganckie rozwiązanie to paznokcie migdałki i spiczaste. Poniekąd to odmiana paznokci spiczastych, są od nich jednak dłuższe i mniej spiłowane. Niestety takie wąskie i niskie paznokcie są trudne w utrzymaniu i wymagają naprawdę dużo uwagi. Szpice są ponadto niepraktyczne w życiu codziennym, zazwyczaj sprawdzają się np. podczas imprez czy spotkań towarzyskich.

Pamiętaj, że o finalnym efekcie decyduje też np. lakier do paznokci. Za jego pomocą możesz nawet w optyczny sposób zmienić proporcje swojej dłoni. Możesz nawet bawić się we własne stylizacje i sprawdzić, który wariant jest dla Ciebie najlepszy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here