W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć kogoś, kto choć raz w swoim życiu postanowił nieco zaryzykować i zdecydował się czasowo zmienić kolor swoich włosów. Farbowanie jest tym bardziej ułatwione, że obecnie farby do włosów można bez problemu kupić dosłownie wszędzie. Poza drogeriami, można je też znaleźć w supermarketach, a niekiedy też nawet w lokalnych sklepikach, gdzie stoją w krótkim rządku w alejce z kosmetykami.

Jednakże domowe farbowanie zazwyczaj stosowane jest do tego, aby zmienić kolor włosów na całej długości włosa.

O ile taka zmiana koloru jest dosyć łatwa do wykonania, wiele osób pragnie uzyskać nieco inny efekt. Dlatego też szybkiemu rozwojowi ulegają obecnie nowe metody farbowania włosów, w tym farbowanie włosów metodą panelową.
Na czym polega farbowanie włosów metodą panelową? Technika ta jest też powszechnie znana pod dosyć egzotyczną nazwą flamboyage. Farbowanie włosów metodą panelową ma na celu uzyskanie dokładnie takiego efektu, jaki występuje po wakacjach spędzonych w pełnym słońcu. Mowa oczywiście o delikatnie rozjaśnionych pasemkach, które pojawiają się, jeżeli włos często poddawany jest działaniu ciepłych promieni słonecznych. Końcowy efekt jest bardzo subtelny, ależ też i niezwykle piękny. Nic więc dziwnego, że coraz to więcej osób decyduje się na farbowanie włosów metodą panelową.

Jest to jednak sposób koloryzacji, który może być dosyć trudny do wykonania. Dlatego też podczas decydowania się na tę technikę, warto jest zapisać się do salonu fryzjerskiego, w którym pracują osoby, które mają już pewne doświadczenie w tym zakresie. Farbowanie włosów metodą panelową wymaga starannego i dokładnego nakładania farby na poszczególne kosmyki włosów. Jest to proces dość czasochłonny, dlatego też taka wizyta u fryzjera może zająć kilka dobrych godzin, jeżeli ktoś chce uzyskać naprawdę dobre efekty. Zazwyczaj stosuje się farby w zbliżonych, ale nie identycznych odcieniach, dzięki temu końcowe rezultaty bardziej przypominają naturalne rozjaśnienie słońcem.

Na dodatek zmiana koloru poszczególnych pasm włosów na jaśniejszy pozwala uzyskać efekt optycznego „uniesienia” włosów, przez co często może się wydawać, że jest ich więcej. Farbowanie włosów metodą panelową nie jest też techniką agresywną dla struktury włosa, w przeciwieństwie do innych, powszechnie wykonywanych sposobów na farbowanie. Nie prowadzi zatem do zniszczeń, a jedynie podkreśla naturalne piękno włosów. Dlatego też każdy, chociaż raz w swoim życiu powinien skusić się na flamboyage! Na pewno nie będzie żałował tej decyzji!

[Głosów:29    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here