list po angielsku

Języki obce są obecnie bardzo przydatne, dlatego warto szlifować swoje umiejętności. Obecnie mnóstwo firm poszukuje pracowników, którzy potrafią porozumiewać się w wybranych językach. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście angielski, jednak coraz bardziej pożądany jest również niemiecki czy francuski. Jeżeli chcemy przyswoić nowe zwroty i słówka to powinniśmy postawić na regularną naukę.

Oprócz tego, co dowiemy się w szkole musimy powtarzać wiadomości i cały czas rozwijać swoje umiejętności. Dodatkowe pomoce, słowniki, książki czy nawet filmy i muzyka są świetne dla każdego, niezależnie od wieku. Warto wykorzystać nowoczesne możliwości, dzięki którym porównamy zdania, przyswoimy gramatykę, a także zastosujemy odpowiednie czasy.

W internecie znajdziemy mnóstwo wzorów, z których warto korzystać. Jeżeli nie jesteśmy pewni pisowni lub budowy zdania, to w każdym momencie możemy wpisać wybraną frazę w wyszukiwarkę. Dzięki temu dowiemy się czegoś więcej i nie popełnimy błędów w zadaniu czy też w dokumentach.

Jak napisać list po angielsku?

Przede wszystkim musimy określić jego formę. List nieformalny jest nieco prostszy do napisania, ponieważ zwracamy się do bliskiej osoby. W tym przypadku przyda nam się wyobraźnia i wydarzenia z naszego życia. Na początku zapisujemy miejscowość oraz datę w prawym górnym rogu. Następnie musimy użyć zwrotu grzecznościowego jak na przykład „Dear XYZ”. Rozpoczynając nasz list warto napisać we wstępie dlaczego nie odpowiadaliśmy przez dłuższy czas oraz co się u nas działo.

W rozwinięciu warto skupić się na akcji, codziennych zajęciach, przemyśleniach i tak dalej. To, co napiszemy zależy przede wszystkim od naszej kreatywności. W listach nieformalnych możemy używać form skróconych jak na przykład „I’m” czy też „You’re”. Na zakończenie warto zapytać o samopoczucie, rodzinę oraz poprosić o jak najszybszą odpowiedź. Pod całością wystarczy się już tylko podpisać. Przy takiej pracy warto korzystać z gotowych szablonów.

jak napisać list po angielsku

Zwroty, które znajdziemy w internecie możemy dowolnie przekształcać, dzięki czemu dopasujemy treść do własnej pracy. Im więcej nowych słów przyswoimy, tym łatwiej będzie nam stworzyć własny list. Pamiętajmy, aby posługiwać się także słownikiem i sprawdzać jakiego czasu używamy. Wszystko powinno być estetyczne i czytelne. Nieco inaczej wygląda list formalny. W tym przypadku musimy zadbać o odpowiedni styl. Najpierw zapisujemy miejscowość i datę, a następnie przechodzimy do zwrotu grzecznościowego.

W tym przypadku będzie to zazwyczaj „Dear Sir” bądź „Dear Madam”. We wstępnie należy zaznaczyć w jakiej sprawie piszemy, a w rozwinięciu dokładnie opisujemy nasze zamiary. Pamiętajmy, że w liście formalnym nie możemy używać skróconych form, a także musimy zwracać się z kulturą. Na zakończenie prosimy o pozytywne rozpatrzenie sprawy, czy też o jak najszybszą odpowiedź. Pod zwrotem pożegnalnym wystarczy się już tylko podpisać.
List po angielsku z początku może nam się wydawać trudnym zadaniem.

Musimy jednak korzystać z gotowców, dzięki którym zobaczymy jak wygląda poprawna forma dokumentu. Z czasem przyswoimy nowe zwroty i zapamiętamy je. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać wyrażenia w przyszłych dokumentach. Pamiętajmy, aby dokładnie przeanalizować temat i zastanowić się nad sprawą, w jakiej piszemy do kolegi, firmy, bądź jakiejś osoby. Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni to warto zajrzeć do książek i odszukać poprawnej formy.

Obecnie język angielski jest nie tylko bardzo popularny, ale także niemal niezbędny za granicą. Warto nauczyć się podstaw, dzięki którym bez problemu odnajdziemy się w innych krajach. Jeżeli chcemy poszerzać swoją wiedzę to warto skorzystać z kursów lub programów i aplikacji na urządzenia. Dzisiaj mamy wiele możliwości, dzięki którym szybciej zrozumiemy zagadnienia.

piszemy list

Oprócz tradycyjnej nauki warto sięgać po obcojęzyczne książki, czy nawet oglądać filmy w języku angielskim. W ten sposób zapamiętamy niektóre kwestie, a w przyszłości będzie nam łatwiej porozumieć się z obcokrajowcami. Świetnym sposobem na trening jest rozmowa w języku angielskim z innymi użytkownikami w internecie. Im więcej praktycznych ćwiczeń, tym szybciej będziemy w stanie zapamiętać nowe informacje.

Jeżeli potrzebujemy czyjejś pomocy to warto pomyśleć o korepetycjach, czy też kursach online. Niektórzy nauczyciele potrafią przedstawić wszystko tak, że błyskawicznie zrozumiemy tematy i będziemy mogli posługiwać się językiem obcym. Warto wybierać nowoczesne i zaufane rozwiązania, które pomogą osiągnąć nam cel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here