Czy można być na diecie trzy posiłkowej

Ilekroć myślimy o zdrowym trybie życia i zbilansowanej diecie, nasuwa nam się na myśl idealna liczba posiłków – 5. Jest to bardzo popularna liczba posiłków, która jest dla nas wyznacznikiem najlepszej efektywności. Jednak musimy pamiętać, że nie każdy ma możliwość jedzenia aż 5 razy dziennie. Dla wielu z nas 5 przerw w ciągu dnia to zdecydowanie za dużo. Ponadto pewien odsetek ludzi nie ma potrzeby jedzenia kilku posiłków dziennie, zdecydowanie wystarczy im np.: 3 posiłki. Tacy ludzie zastanawiają się coraz częściej, czy bycie na diecie 3 – posiłkowej może przynieść zamierzone efekty? Czy 3 posiłki dziennie są gorsze niż 5?

3 posiłki dziennie, a 5 posiłków

Na samym początku należy zaznaczyć, że dieta składająca się z trzech posiłków, nie jest w niczym gorsza niż ta, która zawiera 4 czy nawet 5 posiłków. W dietach 5 – posiłkowych dużą zaletą jest fakt, że glukoza jest dostarczana do organizmu częściej w mniejszych ilościach, co ogranicza skoki poziomu cukru we krwi. Taka dieta idealnie sprawdza się u cukrzyków czy osób chorych na różne schorzenia. Jeśli jesteśmy zdrowi, nie musimy skłaniać się ku takiej diecie. Osobom zdrowym wystarczą 3 posiłki dziennie, oczywiście odpowiednio zbilansowane. 3 – posiłkowa dieta zalecana jest również osobom, które podczas jedzenia 5 posiłków mają tendencję do przejadania się. Mimo wszystko, jeśli obydwie diety są odpowiednio zbilansowane i dostosowane do stylu życia konkretnego człowieka, nie ma najmniejszej różnicy między dokładną liczbą posiłków.

Kilka cennych wskazówek

Jak wspominano we wcześniejszym akapicie, nieważne, ile posiłków dziennie jemy, ważne, aby były one odpowiednio zbilansowane, dostosowane do stylu życia konkretnej osoby, zdrowe, przygotowane ze świeżych składników dobrej jakości. Ponadto podczas stosowania każdej diety, ważne jest, by nie podjadać. W diecie niezwykle istotna jest regularność spożywanych posiłków. Jeśli jednego dnia jemy śniadanie o 8:00, a obiad o 14:00, najlepiej by było, jeśli w kolejnych dniach będziemy trzymać się tych godzin. Dopuszczalny jest ok. godzinowy margines błędu. Chcąc utrzymać smukłą sylwetkę nie możemy pozwolić sobie na zbyt późne jedzenie wieczorem, bezpośrednio przed snem.

Dieta składająca się z trzech posiłków to bardzo dobre rozwiązanie dla osób pracujących, którzy w podczas typowego dnia w pracy nie mają czasu na żaden posiłek, prócz obiadu. Przy diecie 5 – posiłkowej takie osoby musiałyby się głowić, czy wypada zjeść drugie śniadanie lub podwieczorek w trakcie pracy, czy nie.

Cateringi dietetyczne w swoich ofertach posiadają diety, które zawierają jedynie 3 dania dziennie. Najczęściej są to bardzo dobrze zbilansowane posiłki, które nie powinny doprowadzać do skoków poziomu glukozy we krwi czy jakichś niedoborów. Zastanawiając nad wyborem najwłaściwszej diety pudełkowej dla siebie, warto zaglądnąć na stronę internetową Dietly i sprawdzić catering dietetyczny Wrocław, która jest porównywarki cateringów dietetycznych. Wystarczy podać tam swoje miejsce zamieszkania oraz zaznaczyć kilka interesujących parametrów, a resztę dietly.pl zrobi samo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here