jak się pozbyć muszek owocówek

Muszki owocówki dają nam się często we znaki. Dzisiaj ich nie ma a jutro mamy ich bardzo dużo. Osoby, które mieszkają blisko warzywniaka mają większe szanse na pojawianie się takich muszek. Można oczywiście sobie z nimi radzić. Mamy różne środki chemiczne, ale mamy również domowe sposoby. Wybieramy to, co jest najbardziej skuteczne i to, co daje nam możliwość wykonania tego zadania w krótkim czasie. Tam gdzie mamy jedzenie tam często pojawiają się muszki owocówki. Jeśli wiemy jak się pozbyć muszek owocówek to mamy problem z głowy.

Często mogą się w kuchni pojawiać, dlatego warto do razu reagować. Te muszki nie żyją długo, ale za to szybko się rozmnażają i dzisiaj jest ich kilka sztuk, a za kilka dni będą tysiące. Wtedy pozbycie się ich jest znacznie trudniejsze, dlatego warto działać już teraz, kiedy nie jest za późno. Niesamowite w tym wszystkim jest to, że dzisiaj muszek owocówek nie ma, a jutro już są. Pojawiają się zniknąć i pozostają z nami na długo. Jeśli mamy pokarm to będą żyły i żyły i bez skutecznej metody się ich nie pozbędziemy.

Musimy uważać, co zostawiamy w kuchni. Jeśli psuje się jakiś owoc to pożywka dla muszek owocówek. Otwarte słoiki również są dla nich odpowiednie, dlatego trzeba sprzątać na bieżąco, a wtedy nie trzeba będzie się zastanawiać nad muszkami. Jeśli źródło pożywieni będzie nadal dostępne to można muszki niszczyć w nieskończoność.

muszki

Pułapka ma muszki owocówki

Pułapkę będzie można zrobić w łatwy sposób. Wystarczy pokroić owoce, które lubią muszki i na których składają jajeczka. Następnie trzeba będzie przykryć tę miskę, w której są owocowe folią spożywczą. Wszystko musi być dokładnie zakryte bez żadnej szczeliny, czyli w tym wypadku drogi ucieczki dla muszek. Następnie trzeba będzie folię nakłuć wykałaczką albo widelcem. Wystarczy robić kilka dziurek i już pułapka jest gotowa. Muszki wlecą do środka, ale nie są na tyle mądre żeby wylecieć na zewnątrz.

Taka pułapka to bardzo dobre rozwiązanie, dlatego warto ją zrobić. Skuteczność jest bardzo duża, a nam właśnie na tym bardzo zależy. Innym sposobem na zniszczenie muszek owocówek jest płyn do mycia naczyń. Trzeba wymieszą płyn, sok i wodę, a następnie przelewamy to do jakiegoś słoika. Rano w słoiku będą utopione muszki owocówki. Taka pułapka również działa bardzo skutecznie i warto byłoby ją zastosować.

Nie kosztuje to nas wiele pracy i pieniędzy, dlatego taką okazję trzeba już teraz wykorzystać. Proste sposoby są najlepsze i to widać na tych przykładach. Jest tego więcej, dlatego na spokojnie sobie coś wybierzemy, co zniszczy muszki owocówki w naszym domu.

Inne sposoby na zwalczanie muszek owocówek

Bardzie inwazyjnym sposobem jest użycie suszarki na muszki owocówki. Kierujemy suszarkę bezpośrednio na nie i zabijamy je bardzo wysoką temperaturą. My możemy się oparzyć od suszarki, a co dopiero mała muszka? Niektóre osoby chcąc odgonić muszki stosują świece zapachowe, ale skuteczność takiego rozwiązania jest znikoma. Poza tym trzeba czasu na to żeby zniknęły, a jeśli ta metoda nie przyniesie rezultatów to muszek będzie z dnia na dzień coraz więcej.

Z ciekawszych pomysłów na pozbycie się muszek jest wciągniecie ich do odkurzacza. Niestety wszystkich nie wyłapiemy, a wystarczy kilka, które złoża jajka żeby za kilka dni pojawiły się ich setki. Można tej metody spróbować, ale czy będzie działać to nie do końca wiadomo. Jeśli okazałoby się, że żadna metoda nie dała efektów, jakich oczekiwaliśmy to w sklepie można kupić różnego rodzaju pułapki.

jak się pozbyć muszek

Musimy tylko dokładnie przeczytać czy takie pułapki mogą być blisko jedzenia. Chcemy pozabijać muszki, a nie jednocześnie zaszkodzić sobie i innym domownikom, dlatego ma to tak bardzo duże znaczenie. Wszystko musi być opisane na opakowaniu, dlatego czytamy uważnie, a wtedy wiemy czy można sobie na to pozwolić czy jednak trzeba wykazać trochę więcej cierpliwości i pozbyć się ich naturalnymi metodami.

Walka z muszkami owocówkami

Nie jest miło, kiedy duża ilość muszek podrywa się, kiedy wchodzimy do kuchni. Wlatują nam do nosa i przeszkadzają w gotowaniu i przyrządzaniu posiłków. Takie muszki przenoszą różne drobnoustroje, dlatego nie można sobie pozwolić na to żeby miały kontakt z jedzeniem, które przygotowujemy.

Jeśli będziemy mieć szczęście i wykażemy trochę wytrwałości to są szanse na to, że szybko się muszek pozbędziemy. Właśnie na tym nam przecież zależy. Dla nas nie ma znaczenia metoda, ale skuteczność. Tylko wtedy będziemy mogli normalnie żyć w swojej kuchni. Im szybciej zaczniemy tym szybciej pozbędziemy się problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here