jak wychować kota

Koty są bardzo popularne w domach gdzie ludzie nie mają czasu na zajmowanie się psem. Kot sprawia mniej problemów, bo załatwia swoje potrzeby do kuwety. Problem polega na tym, że jak każde żywe zwierzę również kot wymaga wychowania. Jeśli w porę się tym nie zajmiemy to niestety, ale będziemy żałować swojej decyzji. Wiele osób myśli, że wszystko zrobi się samo bez ich ingerencji, dlatego koty w ich domach robią, co tylko chcą. Taki kot chodzi gdzie chce, może siedzieć na stole, na szafkach, na kanapie.

Pamiętajmy, że to nadal jest zwierzę, które może roznosić choroby, dlatego nie warto wpuszczać go tam gdzie my jemy. Stół to nie jest miejsce gdzie kot powinien chodzić, dlatego trzeba o to zadbać od samego początku, kiedy kotek jest jeszcze mały, a wtedy wszystko będzie tak jak należy i nie będziemy się denerwować. Pretensje można przecież mieć tylko do siebie, bo to było nasze zadanie do wykonania, a nie dla kogoś innego.

Koty są trudne w wychowaniu, bo trudno do nich dotrzeć. Kot ma swoje humory i swojej wymagania. Wiele osób nam powie, że to nie jest zwierzątka dla nas, bo to on rządzi nami. Chce jeść? Dostaje. Chce dać się głaskać? To pozwala, a jak nie chce to nie można go dotknąć.

Wychowujemy kota

Trzeba będzie kotu zapewnić wszystko, czego potrzebuje. Jeśli to kot, który nie wychodzi na zewnątrz to musi mieć w domu to wszystko, co jest mu najbardziej potrzebne w wychowaniu. Kot to łowca, dlatego instynktownie będzie chciał polować tylko, że w mieszkaniu nie ma, na co, a zatem trzeba będzie mu kupić różne zabawki, na których będzie sobie trenował. Jeśli tego nie zrobimy to kot zacznie polować na cień na ścianie, albo na nasze place, które piszą na klawiaturze.

kot

Jeśli takie zachowywanie widzimy to trzeba kotkowi wytłumaczyć, że tak nie można. Kot, który siedzi w domu będzie ostrzył sobie pazury właściwie o wszystko, co twarde. Nie można do tego dopuścić i jeśli widzimy, że takie coś się dzieje to się temu nie przyglądamy tylko gonimy takiego kota. Za każdym razem pokazujemy mu, że tak nie wolno. Oczywiście trzeba mu zapewnić miejsce do drapania, a wtedy nauczy się, że tam można.

To może być specjalny drapak albo może być kawałek deski. Ważne żeby to było bardzo twarde, bo wtedy nie zniszczy się zbyt szybko. Trzeba wiedzieć jak wychować kota i trzeba się do tego przygotować, a wtedy nie będziemy niczym zaskoczeni. Kot to zwierzę łowne i ma swoje zachowania, które trzeba temperować.

Nasz kotek

Jeśli kot znaczy terytorium to nie oznacza dla naszego domu niczego dobrego. Trzeba będzie zastanowić się, co w takiej sytuacji zrobić. Najlepszym rozwiązaniem będzie kastracja kota i sterylizacji kotki. Musimy to zrobić wtedy, kiedy zwierzęta są jeszcze młode, a wtedy nie będą miały takich nawyków. Nasz kotek będzie się wtedy grzecznie zachowywał i będzie o wiele bardziej spokojny. Musimy pamiętać, że kot lubi być głaskany i drapany, dlatego trzeba na to znaleźć czas. Nie można kota zostawiać bez niczego, bo wydaje nam się, że on żyje tylko swoim życiem.

Te zwierzęta jak każde inne potrzebują naszego ciepła i miłości, dlatego trzeba się poważnie zastanowić nad tym czy jesteśmy w stanie poradzić sobie z takim kotem. Jeśli nie to nie traćmy czasu i nie kupujmy kota, bo będziemy się tylko drenować i widzieć w nim same wady, a to przecież nie jest prawdą. Kot jest specyficznym zwierzęciem i nikt temu nie zaprzecza, ale nie oznacza to, że nie warto takiego zwierzęcia mieć w domu. Ma to wiele zalet i wszyscy domownicy będą zadowoleni z tego, że kotek jest u nas.

zabawa z kotem

Wychowanie naszego kotka

Jeśli szukamy porad o tym jak wychować kota to trzeba będzie poradzić się osób, które się tym zajmują, na co dzień. Są fora internetowe, które idealnie się nadają do zadawania pytań i na pewno na wszystkie otrzymamy odpowiedzi. Kot jak człowiek może mieć bardzo różny charakter, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób do niego dotrzeć żeby były z tego jak najlepsze efekty. Można również kupować książki, które są napisane przez specjalistów. Warto wspierać się na poradach innych, bo nie zawsze wiemy jak postępować z kotem.

Jeśli pojmiemy to wszystko to nasze życie z kotem będzie o wiele łatwiejsze, a na pewno na tym nam bardzo zależy. Trzeba szukać takich rozwiązań, które są możliwe do zastosowania i które widać, że działają. Wtedy wiemy, że nie straciliśmy czasu i że nasz cel został w stu procentach osiągnięty. Kot da nam wiele radości i nie będziemy chcieli go zamienić na żadne inne zwierzę. Potwierdzi nam to bardzo dużo osób, które zmieniły zdanie o kotach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here