jak zapisać film z youtube

Dzisiejsze korzystanie z komputerów stacjonarnych, lub laptopów, znacząco różni się od tego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze parę lat temu. Kiedyś, w czasach kiedy internet nie był jeszcze tak powszechny w każdym domu, posiadał on bardzo ograniczoną prędkość łącza internetowego. Oznaczało to mniej więcej tyle, że nie mieliśmy zbyt wielkiej możliwości rozwoju wielu rzeczy, które tak dobrze dzisiaj znamy.

Między innymi, portale internetowe znacznie różniły się wyglądem od dzisiejszych stron. Jeśli administratorzy chcieli uniknąć takiej sytuacji, w której zainteresowani danym tematem, weszlibyśmy na dany link, a ten poprzez nasze wolne łącze ładowałby się w nieskończoność, na pewno odpuścilibyśmy czekanie. Pomimo tego, że byliśmy zainteresowani zawartością strony, to jej atrakcyjny wygląda, piękne grafiki, znacząco obniżyły sprawność ładowania takiej strony.

Administratorzy, chcąc zatem posiadać jednak czytelników, musieli ograniczać się jak najbardziej w ilościach bajerów zaimplementowanych do takiej strony. Oznaczało to mniej więcej tyle, że ówczesne strony internetowe ograniczały się raczej do prostego menu, prostej ramki i ściany tekstu. Takie rozwiązanie pozwalało na szybkie ładowanie strony, dostosowane do obecnych możliwości internetowych. Wracając pamięcią do tamtych czasów, możemy odetchnąć z ulgą, że tak surowe strony na dzień dzisiejszy już nie występują.

apisać film z youtube

Dodatkowo, poprzez słabe łącza, które wtedy posiadaliśmy, zaśmiecaliśmy nasze dyski twarde, co znacząco wpływało na wydajność naszych komputerów. Dlaczego tak się działo i co ma do tego wolne łącze? Kiedyś, w momencie w którym mieliśmy ochotę obejrzeć jakiś film, musieliśmy poświęcić cały dzień na jego pobieranie. Czasami również zdarzało się, że po spędzeniu tylu godzin, okazywało się, że to co pojawiło się na naszych dyskach, wcale nie jest tym, czego oczekiwaliśmy.

Jeśli jednak udało nam się ściągnąć dany film, nie kasowaliśmy go już z naszych dysków, bo być może kiedyś się przyda, a my przecież nie będziemy znowu poświęcali całego dnia na jego pobraniu. W ten sposób nasze dyski wprost pękały w szwach przez ilość plików, których być może nie potrzebujemy, ale na wszelki wypadek zostawiliśmy. Niby tak błaha rzecz jak wolny internet, a tyle zmieniała w naszym życiu. Dzisiaj nie praktykuje się już zapychania dysków twardych plikami.

Nikt już praktycznie nie ściąga się nic ponadprogramowego na nasze komputery. Do wszystkiego mamy dziś dostęp w formie online. Jeśli więc chcielibyśmy oglądnąć jakiś film, to płacimy abonament do strony internetowej oferującej wielką bibliotekę filmów online. Za niewielką opłatą mamy permanentny dostęp do wszelkich produkcji w bardzo dobrej jakości. Z dzisiejszymi łączami internetowymi, możemy cieszyć się filami bez zacięć, od pierwszego kliknięcia start. To samo dotyczy słuchania muzyki.

Kiedyś pobieraliśmy wszelkie MP3 ze stron z niewiadomą opinią, co skutecznie spowalniało nasze pecety poprzez wirusy. Dzisiaj się już tego nie praktykuje, posiadamy specjalne aplikacje, w których wyszukujemy danego tytułu i słuchamy go bez pobierania. Dodatkowo serwis Youtube oferuje nam praktycznie każdą muzykę wraz z teledyskami w formie online. Dodatkowo, to serwis na którym możemy znaleźć wiele ciekawych materiałów poza muzycznych. Jeśli jednak stwierdzimy, że chcielibyśmy kopię zapasową takiego materiału na naszym dysku możemy spróbować go pobrać.

film z youtube

Zatem jak zapisać film z youtube?

Mamy na to kilka możliwości, najprostszą z nich będzie skorzystanie ze specjalnych stron internetowych, które asystują w takim procesie pobierania, Wystarczy, że podamy na nich link do materiału, który chcemy pobrać, następnie określimy jakość, którą chcemy mieć na swoim dysku i potwierdzimy pobieranie. Sekundę później wyskoczy nam okienko, w którym określimy, gdzie chcemy zapisać nasz plik na dysku. Wszystko to trwa dosłownie parę chwil i jest kompletnie darmowe i nieskomplikowane.

Dzięki specjalistycznej instrukcji na takiej stronie, każdy z nas sobie z tym poradzi. Pamiętajmy jednak o prawach autorskich, które mówią o tym, że bez zgody twórcy możemy korzystać z jego rozpowszechnionego już dzieła. Jednak są na to pewne limity. Jeśli chcemy korzystać z takich plików do celów prywatnych, pokazać znajomym w szkole, lub rodzinie to nie ma z tym żadnego problemu. Jeśli jednak przyszłoby nam czerpać korzyści z udostępniania takiego materiału to jest to w takim przypadku całkowicie nielegalne. Jest to złamaniem praw autorskich i powinniśmy wystrzegać się takiego precedensu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here