catering dieta

Współcześnie odchudzanie to temat bardzo powszechny. Odchudzają się prawie wszyscy – matki, żony, babcie oraz córki, ojcowie, dziadkowie i synowie. Pragnienie powrotu do dawnej zgrabnej sylwetki bądź uzyskanie jej po raz pierwszy w życiu jest tak silne, że popycha nas do drastycznych działań. Zapominamy, że odchudzanie jest procesem długim, niejednokrotnie żmudnym, skupionym nie na wysiłku fizycznym ponad siły, a na zdrowym odżywianiu i zbilansowanej diecie.

Bardzo dobrym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów jest skorzystanie z cateringu dietetycznego. Jednak jak to zrobić, aby dieta pudełkowa przyniosła pożądane efekty?

Typ diety

Pierwszym i najważniejszym krokiem, który podejmujemy jest wybór odpowiedniej diety. W wielu firmach cateringowych są specjalne diety odchudzające, dedykowane osobom, które chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów, bez chemii czy nadmiernego wysiłku fizycznego. Odchudzająca diety pudełkowe komponowane są przez wykwalifikowanych dietetyków, dlatego zawierają zdrowe, zbilansowane posiłki, bogate w błonnik, białko, makro- i mikroelementy oraz w inne, potrzebne organizmowi, substancje odżywcze w optymalnych ilościach. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy dana dieta na pewno będzie do nas pasowała, warto skontaktować się telefonicznie z doradcą, który po poznaniu naszych preferencji żywieniowych pomoże wybrać najodpowiedniejszą ofertę.

Ale dlaczego dieta odchudzająca jest lepsza od standardowej, która jest tak samo zdrowa? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – dieta odchudzająca zawiera w sobie specjalnie wyselekcjonowane składniki, które pomagają spalać tkankę tłuszczową, a przy okazji posiadają identyczną liczbę kalorii, jak składniki w diecie standardowej.

Należy pamiętać, że samodzielny wybór najmniej kalorycznej diety na sam początek jest dużym błędem. Kiedy jedliśmy dużo i nagle przerzucimy się na lekką dietę, nasz organizm poczuje się oszukany i będzie domagał się brakujących kalorii. Sytuacja zaowocuje wprowadzeniem do diety nieplanowanych przekąsek i tyciem. Warto zapytać o zdanie dietetyka, który zna się na swojej pracy i dopasuje dietę indywidualnie do możliwości klienta.

Stała ilość posiłków – 4 – 5 dziennie

Typ diety

Oferty diety pudełkowej są różne. Podczas wyboru diety odchudzającej warto skorzystać z tej, która ma w sobie dużą ilość posiłków, czyli ok. 4 – 5 mniejszych dziennie. Organizm, który otrzymuje częściej mniejsze ilości kalorii, wydajniej pracuje i lepiej je spala, niż ten, który otrzymuje je rzadziej i w większych ilościach. Podobnie jest w przypadku substancji odżywczych, które organizm lepiej łatwiej pozyskuje z mniejszych porcji aniżeli z większych.

W cateringach dietetycznych tradycyjne 3 duże posiłki zostają zmniejszone, a pomiędzy nimi wplata się dwie małe przekąski – drugie śniadanie i podwieczorek – które stanowią korzystne rozwiązanie dla pracy organizmu.

Jeśli stoisz przed wyborem odchudzającej diety pudełkowej dla siebie, skorzystaj z serwisu dietly.pl, który w prosty sposób pozwoli Ci porównać oferty firm cateringowych z Twojej okolicy i wspomoże wybór najlepszej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here