Surowce chemiczne – to warto wiedzieć

Prężny rozwój przemysłu nie byłby możliwy bez odpowiednich surowców. Dzięki ich szerokiemu zastosowaniu człowiek tworzy coraz nowsze technologie i wytwarza produkty przydatne w codziennym życiu. Co warto wiedzieć o surowcach chemicznych?

Surowce chemiczne – najbardziej znane przykłady

Surowce mineralne poddawane obróbce są wykorzystywane praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Każda dziedzina potrzebuje bowiem produktów o określonych cechach. Surowce chemiczne są bardzo rozległą grupą, dzięki czemu bez problemu dostosuje się je do potrzeb linii produkcyjnej. Wiele z nich stosujemy na co dzień, nie zdając sobie z tego nawet sprawy. Takim środkiem jest chociażby sól kamienna. Doskonale znamy ją z kuchni, gdzie jest jedną z najczęściej stosowanych przypraw. Jest także doskonałym konserwantem, o czym szczególnie pamiętają nasze mamy i babcie. Sól kamienna o surowiec chemiczny, który jest także potrzebny podczas produkcji chloru, papieru, czy tworzyw sztucznych. Stosuje się ją także w nawozach. Poza tym sól jest głównym orężem drogowców w walce z zaśnieżonymi i oblodzonymi drogami.

Jakie inne surowce chemiczne są stosowane w przemyśle?

Poza solą warto zwrócić uwagę chociażby na siarkę. Wytwarza się z niej kwas siarkowy, który jest potrzebny do produkcji prochu, barwników i sztucznych nawozów. Surowce chemiczne znajdziemy także w trutkach na szczury. Mowa tu o barycie, którego zaliczamy do siarczanów. Sprawdza się on także jako wypełniacz do produkcji papieru. Jest on także przydatny do otrzymania wody utlenionej. W budownictwie natomiast surowce chemiczne są niezbędne do powstania cementu czy wapnia. Szkło nie powstałoby gdyby nie piasek szklarski, a ceramika sanitarna nie miałaby swych właściwości bez gliny czy iłu. Ważne jest, by surowce chemiczne pochodziły od sprawdzonych dostawców. Takiego znajdziesz tutaj http://overlack.com.pl/produkty/branza-kosmetyczna/. Warto sięgać po produkty posiadające europejskie certyfikaty jakości. Wówczas będziemy mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here