kontakty z telefonu na komputer

Dzisiejszy rozwój technologi, sprawił, że nasze codziennie obowiązki, zostały dużo bardziej ułatwione, lub wręcz zautomatyzowane. W czasach, kiedy telefony komórkowe dość sporo różniły się od tych, które dziś posiadamy w swoich kieszeniach, musieliśmy wiele podstawowych czynności wykonywać samodzielnie. Powiedzmy sobie szczerze, dzisiejsze smartfony pozwoliły nam na posiadanie wielu przydatnych narzędzi w jednym urządzeniu.

Jeszcze parę lat temu, kiedy to nasze komórki wykorzystywane były tylko i wyłącznie do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że w przyszłości diametralnie zmienią się możliwości. Kiedyś chcąc stworzyć sobie notatki, zapisać parę zdań, musieliśmy posiadać przy sobie notatnik i długopis lub pióro. Dzisiaj wszelkie notatki możemy tworzyć w sposób profesjonalny na naszych smartfonach.

Dodatkowo, korzystając z odpowiednich opcji, możemy zadbać o to, żeby nasze notatki przypominały nam o sobie odpowiednim sygnałem dźwiękowym. Dzięki czemu nigdy już nie zapomnimy o umówionym spotkaniu. Kiedyś, gdy jechaliśmy na wakacje, musieliśmy zabierać ze sobą dodatkowe urządzenia, takie jak aparat fotograficzny do wykonywania zdjęć. Dziś mamy codziennie nielimitowany dostęp do aparatów w swoich telefonach.

Dzisiejsza jakość matryc montowanych w telefonach, nie odbiega od jakości zdjęć robionych przez profesjonalne lustrzanki. Dodatkowo, nie musimy już martwić się o obróbkę zdjęć, nie musimy posiadać skomplikowanych programów graficznych, żeby zmodyfikować nasze zdjęcia, ponieważ telefony mogą nam w tym pomóc za pomocą paru kliknięć. Niegdyś, dostęp do internetu posiadaliśmy tylko w momencie, kiedy na wakacje zabieraliśmy swoje laptopy.

jak skopiować kontakty z telefonu

Ewentualnie, gdy nie posiadaliśmy takiego przenośnego komputera, mogliśmy skorzystać z kafejek internetowych, tak bardzo popularnych w tamtych czasach. Dzisiaj posiadając nielimitowane pakiety internetowe, korzystamy z przeglądarek za pomocą smartfona. Dostęp do swojej poczty elektronicznej możemy mieć z każdego miejsca na ziemi. Nawet wyjazdy zagraniczne nie komplikują tego stanu rzeczy, ponieważ dzisiejsze sieci komórkowe oferują nam darmowy internet nawet za granicą.

Jeśli zaś będziemy chcieli oglądnąć jakiś film, podczas leniwych, wolnych wieczorów, również możemy to zrobić na naszych nowoczesnych telefonach. Posiadają one bowiem coraz większe ekrany, na których oglądnięcie filmu wcale nie sprawia większych problemów. Jeśli chodzi zaś o sytuację w której chcielibyśmy zmienić nasz smartfon na nowy, nie jest to na dzień dzisiejszy żaden problem.

Jeszcze kilka lat temu, w momencie zmiany telefonu, musieliśmy dokonać szereg operacji, dzięki którym kopiowaliśmy numeru do naszych znajomych na nowy telefon. Ewentualnie, gdy nasz telefon nie posiadał takiej możliwości, musieliśmy ręcznie wprowadzać każdy kontakt po kolei. Dzisiaj każdy telefon posiada synchronizację kontaktów z kontem pocztowym. Otwiera nam to szereg dodatkowych ułatwień. Jeśli więc zapytamy czy można i jak skopiować kontakty z telefonu na komputer, to odpowiedź jest twierdząca.

Wystarczy, że wejdziemy w spis naszych zapisanych wcześniej kontaktów i wybierzemy opcję eksportu kontaktów do pamięci wewnętrznej naszego telefonu. Wykonując tę czynność nasz smartfon w zaledwie kilka sekund wykona kopię zapasową naszych kontaktów do jednego poręcznego pliku. Musimy tylko zapamiętać lokalizację do jakiej postanowiliśmy zapisać nasze kontakty. Następnie potrzebujemy już tylko odpowiedniego kabla USB, dzięki niemu będziemy mogli podłączyć nasze urządzenie do komputera.

jak skopiować kontakty z telefonu na komputer

Nie musi to być żaden specjalistyczny, drogi kabel. Wystarczy, że skorzystamy z tego, którym codziennie ładujemy baterię w naszym smartfonie. Po wykonaniu tej czynności, czyli po podłączeniu telefonu do komputera, musimy odblokować naszą klawiaturę. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie przed tym, żeby nasz telefon nie wpadł w niepowołane ręce. Kiedy nasz ekran zostanie już odblokowany, na monitorze naszego komputera wyświetli się dodatkowe okno, dzięki czemu będziemy mogli wejść w pamięć wewnętrzną naszego telefonu.

Teraz musimy sięgnąć pamięcią i przypomnieć sobie do jakiej lokalizacji eksportowaliśmy nasze wszystkie kontakty. Następnie wystarczy, że znajdziemy odpowiedni folder korzystając z naszego komputera i odnajdziemy nasz plik. Taka prosta czynność gwarantuje nam, że wykonaliśmy poprawnie kopię zapasową wszystkich kontaktów i możemy już zrobić z nią dokładnie to na co mamy ochotę. Pamiętajmy, że zawsze warto posiadać taką kopię kontaktów na swoich komputerach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here