jak dorobić do pensji

Praca na etacie to nasze główne źródło zarobków. Chcemy znaleźć taką aby spełniała nasze wymagania finansowe, była w niej dobra atmosfera a także dodatkowe świadczenia np. bony na święta. W rzeczywistości bywa różnie. Często brakuje chociaż jednego czynnika z wyżej wymienionych.

O atmosferę troszczymy się wszyscy. Zwykle gdy widzimy, że jest napięta a my już znaleźliśmy coś innego to się nie zastanawiamy i zmieniamy pracę. Nie raz jednak staramy się wytrzymać trudności albo poprawić kontakty. Jednak są rzeczy, na które możemy mieć bardzo mały wpływ. Są to zarobki, wynagrodzenie. Jeśli czujemy się źle w danej firmie możemy z niej zrezygnować jeśli pozwala nam na to nasza sytuacja.

Jednak to jaką otrzymujemy pensję zależy już nie tylko od nas samych, ale od tego jakie są stawki na rynku, ile jest w stanie zaproponować pracodawca. Bywa, że wiele ofert na to samo stanowisko ma bardzo podobne płace, które nas nie zadowalają. Przyjmujemy jednak propozycję najbardziej korzystną według nas ponieważ za coś musimy żyć i utrzymywać się.

Niewystarczająca ilość pieniędzy rodzi pytanie jak dorobić do pensji?

Możemy chcieć znaleźć dodatkowe płatne zajęcie z różnych powodów. Pierwszym z nich jest brak środków na utrzymanie domu, rodziny z podstawowej pensji. Wtedy poszukujemy pracy, która wspomoże nasz budżet. Kolejny powód to chęć zakupu rzeczy, wyjazdu na wakacje, na które nas nie stać przy obecnych zarobkach. Albo chcemy to zrobić szybciej niż zajęłoby nam odkładanie oszczędności.

Niektórzy też chcą by zostawała im jakaś część pieniędzy a nie tylko życie od wypłaty do wypłaty. Powodów jest wiele, nie ważne jakie są. Celem jest znalezienie sposobu jak dorobić do pensji. Wszystko zależy od tego, na które się zdecydujemy. Możemy wybrać jednorazowy zastrzyk gotówki albo zarabiać dodatkowe pieniądze przez dłuższy okres czasu. Opcji jest wiele. Oto kilka z nich.

Pierwsza to znalezienie dodatkowej pracy, na zlecenie, umowę o dzieło itp. Przychodzimy wtedy kiedy mamy czas. Umawiamy się albo na telefon albo z góry ustalamy mniej więcej dni w jakie możemy podjąć się dodatkowego zatrudnienia. Ważne by nie kolidowało z naszą pracą na etacie i pozwalało nam na odpoczynek. Może być w weekendy, popołudniami lub rano, wszystko zależy od naszej dyspozycyjności i systemu w jakim pracujemy w naszej firmie.

jak dorobić do pensji trochę pieniędzy

Kolejna opcja to sprzedaż niepotrzebnych sprzętów, rzeczy, może mebli, które nam zalegają. warto sprawdzić także szafy. Jeśli trafimy na przedmioty, które są nam już niepotrzebne lub są nowe i nigdy nie mieliśmy ich okazji używać warto zastanowić się nad sprzedażą. Wystarczy je wystawić na serwisach do tego przeznaczonych lub ogłosić na lokalnym forum internetowym/ portalu społecznościowym.

Zapewne znajdą się chętni chociaż na kilka rzeczy. Taka sprzedaż pomoże nam podreperować nasz domowy budżet.
Trzecia propozycja to udzielanie korepetycji. Jeśli czujemy się pewnie i posiadamy wiedzę z danego przedmiotu warto skorzystać z tej propozycji. Nie brakuje uczniów, którzy potrzebują pomocy, wytłumaczenia danego rozdziału, materiału.

Kolejnym sposobem jak dorobić do pensji może być branie udziału w konkursach. Chociaż na początku może to się wydawać nieprawdopodobne to są osoby, które mają z tego zajęcia pieniądze lub konkretne sprzęty. Nie trzeba wysyłać mnóstwa SMS czy dzwonić na infolinię.

Chodzi tutaj raczej o krzyżówki, wykreślanki itp. rzeczy. Jeśli przychodzi nam to z łatwością warto wysyłać rozwiązania bo można wygrać atrakcyjne nagrody.
Jeśli ktoś marzy o roli w filmie może wysłać zgłoszenie do udziału w reklamach lub serialach. Jest wiele ogłoszeń, gdzie szuka się nowych twarzy. Należy pamiętać by wybierać sprawdzone firmy i czytać opinie o nich.

dorobić do pensji

Możemy także wypełniać ankiety przez internet i klikać w reklamy. Zarobki zależą od naszego zaangażowania. Warto przed przystąpieniem do danego serwisu poczytać wypowiedzi innych użytkowników oraz dowiedzieć się jakie są realne wynagrodzenia za tego typu zajęcie. Dzięki temu sami zdecydujemy czy jest to dla nas opłacalne.

Sposobów jak dorobić do pensji jest wiele

Musimy wybrać dla nas najbardziej korzystny i zacząć działać. Ważne by nie kolidowało to z naszym obecnym zajęciem. Pamiętajmy o czasie na odpoczynek, sen. Z czasem praca dodatkowa może stać się na tyle korzystna, że wybierzemy ją jako stałą, jako nasze źródło dochodów. Wszystko zależy od zaangażowania i ile chcemy poświęcić na to czasu. Niezależnie czy jest to miesiąc, dwa czy rok na pewno pomoże zdobyć dodatkowe środki finansowe na nasze potrzeby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here