Peruka naturalna – co warto o niej wiedzieć?

0
1253

Zakup peruki, która będzie od tej pory zastępowała utracone włosy, nie jest najłatwiejszym zadaniem. Wśród ogromu dostępnych modeli szczególnie dużą popularnością cieszą się nakrycia produkowane z włosów pozyskiwanych bezpośrednio od ludzi. Co warto wiedzieć o perukach naturalnych?

Godne zastępstwo dla utraconych pasm

Peruki naturalne tkane są z włosów różnego typu – chińskich, indyjskich, europejskich (najczęściej pochodzą z Włoch i Hiszpanii) oraz słowiańskich. Na rynku perukarskim najbardziej cenione są te ostatnie. Dziewicze włosy słowiańskie nie muszą być poddawane dekoloryzacji, która nieodwracalnie zniszczyłaby ich strukturę, co pozytywnie przekłada się na jakość wyrobów. Treski i peruki z naturalnych włosów są miękkie, lśniące, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Starannie pielęgnowane na długo zachowają swoją nienaganną formę. W sklepach perukarskich znajdziesz modele o zróżnicowanej długości, strukturze, gęstości i kolorze, dzięki czemu dobranie fryzury idealnie współgrającej z urodą jej użytkownika nie stanowi najmniejszego wyzwania.

Dla kogo peruka naturalna?

Głównymi odbiorcami wysokiej jakości peruk są osoby, którym zależy na uzyskaniu maksymalnie naturalnego efektu. Nie musisz ograniczać się do jednej fryzury – włosy naturalne, tak samo jak te wyrastające z głowy, można poddawać dowolnym zabiegom stylizacyjnym. Zadowalający rezultat zapewniają nie tylko same włosy, ale również podstawa, na której są osadzone. Współczesne peruki z naturalnego materiału tkane są na delikatnych, nowoczesnych bazach zlewających się ze skórą w taki sposób, że granica między nakryciem a skalpem jest dla otoczenia niezauważalna. Faktem jest, że peruki naturalne są droższe niż ich syntetyczne wersje. Warto mieć jednak świadomość, że wraz z ceną peruki wzrasta jej jakość. Modele naturalne będą w nienagannym stanie służyć znacznie dłużej niż sztucznie produkowane peruki.

Zdaj się na fachowców

Peruka będzie dobrze spełniała swoją rolę tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowana do obwodu głowy i ogólnej fizjonomii. Nową fryzurę warto wybierać w profesjonalnym salonie pod okiem specjalisty. Doświadczony doradca znajdzie cięcie i kolor podkreślający atuty urody i maskujący drobne mankamenty. Nie musisz obawiać się o to, że peruka przemieści się podczas joggingu w parku czy na imprezie – idealnie dobrana peruka nie będzie się zsuwać ani przemieszczać w żadnej sytuacji. W specjalistycznych salonach kupisz nie tylko perukę, ale również kosmetyki pielęgnacyjne, które przedłużą jej żywotność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here