Lampy UV do paznokci

0
1778

Przygotowanie manicure wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Zarówno materiały do wykonania paznokci żelowych, jak i hybrydowych muszą zostać utwardzone w lampie UV. Ogromy wybór tych urządzeń na rynku sprawia, że niejeden stylista paznokci staje przez nie lada wyzwaniem, a odpowiedź na pytanie o to, który aparat wybrać staje się niezwykle trudna. Zapraszamy zatem na krótki przegląd asortymentu lamp UV do paznokci.

Przeznaczenie lampy do paznokci

Pierwszą kwestią, którą należy ustalić przez zakupem lampy jest jej przeznaczenie. Obecnie jedno urządzenie może posłużyć do utwardzenia i lakierów hybrydowych, i żelu znajdujących się na paznokciach gładkich oraz ze zdobieniami. Dlatego wybór właściwej maszyny będzie zdeterminowany przez ilość osób z niego korzystających oraz od częstotliwości jej użytkowania.

Początkujące stylistki lub panie pragnące wykonać samodzielnie manicure utwardzany światłem powinny zdecydować się na zakup lampy UV (klasycznej tunelowej). Jest ona wyposażona w wysuwany spód, na którym ustawia się palce. Do utwardzenia materiału wykorzystuje cztery lampy UV, które po przepaleniu należy wymienić. Każda z żarówek ma moc 9 W, co daje łącznie moc 36 W przy 120 sekundach czasu utwardzania, chociaż niekiedy w sprzedaży znajdują się również lampy o mocy 9 W i 8 W, w których czas naświetlania to 120-180 sekund.

W salonach manicure lepiej sprawdzą się lampy LED. Są bardziej efektywne, mają krótszy czas naświetlania oraz dłuższą żywotność – takie urządzenie będzie działało niezawodnie nawet przez kilka lat.

Lampa przewodowa lub bez kabla

Pierwsze modele lamp do utwardzania paznokci charakteryzowały się dosyć sporymi gabarytami i były wyposażone w kabel. Jednak przewód, w większości przypadków, niezbyt długi, sprawiał, że możliwości przeniesienia takiego urządzenia były mocno ograniczone. Obecnie dostępne na rynku najnowocześniejsze lampy UV wyposażone są w akumulator, dzięki któremu istnieje możliwość przeniesienia lub ustawienia takiego aparatu w dowolnym kierunku oraz w miejscu; na toaletce, w samochodzie, na łóżku. Takie udogodnienie sprawia, że lampy bezprzewodowe wykorzystywane są zarówno do użytku własnego, jak i w salonach.

Czas utwardzania

W zależności od rodzaju produktu oraz marki, produkty do stylizacji paznokci mogą utwardzać się w różnych interwałach. Na szybkość tego procesu wpływa również rodzaj zastosowanego urządzenia. Lampy UV o mocy 36 W potrzebują zazwyczaj 120, a nawet 180 sekund, na naświetlenie lakieru hybrydowego, podczas gdy lampy LED radzą sobie z hybrydą w nieco ponad 20 sekund. Ma to szczególne znaczenie w salonach kosmetycznych, gdzie efektywność i szybkość wykonania zabiegu wpływa na liczbę możliwych do przyjęcia klientów.

Skupiając się na czasie naświetlenia warto wspomnieć o takich udogodnieniach jak timer. Obecnie standardem jest już fakt, że lampa po upływie danego czasu wyłącza się sama. Warto jednak poszukać takiego urządzenia, który oprócz czasomierza będzie wyposażone również w opcję ciągłego naświetlania, co będzie przydatne chociażby w momencie wykonywania manikiuru francuskiego.

Koszt zakupu lampy do paznokci

Ceny najtańszych lamp UV rozpoczynają się od niecałych 50 złotych. Są to najprostsze modele, których przeznaczeniem jest użytek na potrzeby własne lub dla początkujących stylistek. Nieco droższe są urządzenia wyposażone w wyświetlacz. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy osiągnąć ładny i trwały manicure, istotnym elementem będzie odpowiednia moc lampy, a ta nie zawsze jest mocną stroną najtańszych produktów.

Źródło: http://zbyszekjurczak.pl/category/zdrowie-uroda/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here