Manicure hybrydowy – oto co warto o nim, wiedzieć?

Ostatnimi czasy nastąpiło wzbogacenie ofert gabinetów kosmetycznych o bardzo ciekawe metody malowania paznokci. Chodzi o to, że nie każda pani w młodym, czy bardziej dojrzałym wieku, równie dobrze toleruje klasyczne i bardzo do tej pory popularne metody malowania, jakimi są lakiery do paznokci. Nowoczesne gabinety kosmetyczne, chcąc iść z duchem czasu i mody, tak samo zresztą, jak salony fryzjerskie, o których można poczytać tutaj, wzbogacają swoje oferty o usługi na bazie nowoczesnych produktów do stylizacji paznokci. Bogactwo oferty pozwala na wybór metody, a raczej rodzaju lakieru, gdyż nie każda z kobiet dobrze toleruje lakiery na bazie rozpuszczalników. W tym artykule opiszemy rodzaje lakierów do stylizacji paznokci i wybierzemy najlepszy z nich.

Jakie są rodzaje popularnych lakierów do paznokci?

Można śmiało powiedzieć, że istnieją 2 podstawowe rodzaje lakierów, a są nimi:

  • klasyczne lakiery na bazie chemicznych rozpuszczalników,
  • lakiery hybrydowe.

Można oczywiście wyróżnić wiele podgrup, jednakże co je odróżnia, to ich efekt estetyczny po nałożeniu na paznokcie, tak więc można wyróżnić lakiery matowe, błyszczące oraz zmieniające fakturę paznokci. Nie jest to jednak istotne, gdyż każdy, jednakowo lakier tradycyjny, albo hybrydowy może osiągnąć takie same wyniki.

Dosyć istotną różnicą jest działanie lakieru na paznokcie. Tradycyjnych lakierów nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż są one najpopularniejsze wśród kobiet w każdym wieku i to już od wielu lat. Problemy mogą pojawić się w trakcie ich nakładania i noszenia. Takie lakiery są wykonane na bazie rozpuszczalników, a wiadomo, że są one stosunkowo agresywnie reagującymi z tkanką paznokcia, czyli mogą, i robią to na pewno, go uszkodzić. Uszkodzenie paznokcie nie następuje od razu, jednakże po niedługim czasie zaczyna się jego degeneracja. Składniki lakieru zaczynają rozpuszczać białkową strukturę płytki paznokcia, powodując różnorakie podrażnienia. Hybrydowe lakiery wypadają w stosunku do lakierów klasycznych znacznie lepiej.

Dlaczego lakiery hybrydowe są lepsze?

Lakiery hybrydowe wykonane są na bazie znacznie mniej niebezpiecznych składników. W nich do utwardzenia powłoki używa się światła lampy ultrafioletowej, zamiast powłoki rozpuszczalnikowej, która do utwardzenia wymaga odparowania rozpuszczalnika. Lakiery hybrydowe są prócz tego znacznie bardziej efektownymi z wyglądu. Wykonując hybrydy na przykład w lepszych gabinetach kosmetycznych, znalezionych za pomocą strony https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/lodz, można doświadczyć na własnej skórze pozytywnych skutków hybryd. Lakiery są niezwykle eleganckie, możliwe jest wykonanie niesamowitych zdobień, są lakierami o podwyższonej trwałości, a ich zdejmowanie jest łatwe i krótkotrwałe. Wymaga, co prawda, użycia zmywacza, jednakże w przeciwieństwie do lakierów zwyczajnych, zmywacz na bazie agresywnych substancji ma kontakt z paznokciem tylko raz i przez krótką chwilę. Po usunięciu hybrydy można dokonać regeneracji paznokcia przez zastosowanie przeznaczonych do tego celu odżywek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here