perfumy pizmowe

Piżmo od zawsze kojarzy się z perfumiarstwem, a konkretniej ze zmysłowością. Z tego też względu, perfumy z piżmem są uznawane za jedne z najbardziej pociągających. Ich wyjątkowy aromat praktycznie wtapia się w skórę i za każdym razem tworzy inną, niepowtarzalną kompozycję. Właśnie dlatego, perfumy z dodatkiem piżma cieszą się tak ogromną popularnością i chętnie sięgają po nie kobiety i mężczyźni na całym świecie. Cenione marki i światowi perfumiarze prześcigają się w dostarczaniu nowych propozycji opartych właśnie na tym magicznym składniku.

Piżmo jako esencja zapachowa

Piżmo sprawia, że perfumy tworzą niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju kompozycję. Skąd wziął się zwyczaj dodawania go do mieszanek zapachowych i jak jest ono pozyskiwane obecnie? Tak naprawdę tradycja wykorzystywania piżma jako esencji zapachowych jest bardzo długa. Samą wyjątkowość zapachu odkrył znany wszystkim podróżnik- Marco Polo w trakcie jednej ze swoich wypraw. Zapach piżma wydzielany przez samce piżmowca syberyjskiego w okresie godowym zwracał uwagę od pierwszych chwil. Należy tu nadmienić, że współczesne podejście znanych i cenionych marek wyklucza wykorzystywanie substancji odzwierzęcych. Piżmowce są pod ochroną, a pozyskiwanie piżma od tych zwierząt jest zakazane od 1979 roku. Obecnie piżmo naturalne jest zastępowane syntetycznym lub roślinnym i w dalszym ciągu wzbudza pożądanie.

Jak pachnie piżmo?

Piżmo to bez wątpienia jeden z najstarszych dodatków wykorzystywanych w branży perfumeryjnej. Wiadomo, że bardzo często stosowano go w krajach arabskich. Wielkim wielbicielem piżma był również Aleksander Wielki, dzięki któremu zostało ono sprowadzone z Chin do Europy. Warto wspomnieć, że w pierwotnej postaci piżmo wydziela nieco odpychający zapach, co może być odrobinę zaskakujące. Perfumy wykorzystują w składzie piżmo o niższym stężeniu- od 3 do 5%, dzięki czemu są one niezwykle pociągające i zmysłowe. Nie od dziś wiadomo, że perfumy piżmowe to prawdziwy afrodyzjak, któremu ciężko się oprzeć. Działają one jednocześnie odprężająco, jak i pobudzająco.

Piżmo syntetyczne i roślinne w perfumach

Najbardziej znane koncerny korzystają dziś z piżma syntetycznego oraz roślinnego. Syntetyczne zostało wynalezione w 1929 roku i umożliwiało z jednej strony rozwój perfumiarstwa, zaś z drugiej pozwalało chronić populację piżmowców. Równie popularne jest piżmo roślinne, którego zapach przypomina niemal w 100% zwierzęcy odpowiednik, a jest pozyskiwane z następujących roślin: piżmian właściwy, kroplik piżmowy lub dzięgiel litwor. Znane i popularne marki tworzą zatem kultowe perfumy, dbając przy tym o naturę.

Perfumy damskie z piżmem

Piżmo to prawdziwy afrodyzjak, dlatego jest tak chętnie stosowany w kultowych pachnidłach. Jednym z najpopularniejszych damskich perfum z piżmem jest Dior J’adore, który począwszy od 1999 roku, stał się prawdziwym przebojem tego francuskiego domu mody. Zapach znakomicie podkreśla prawdziwą kobiecą naturę, a jednocześnie kokietuje, przykuwa uwagę i ciężko przejść obok niego obojętnie. Taka kompozycja działa na zmysły, dlatego też chętnie sięgają po nią kobiety na całym świecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here