Każdy chyba słyszał o znanej maksymie „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. I nawet jeżeli bardzo byśmy chcieli temu przeczyć, niestety, ale jest to prawda. Badania nad wizerunkiem udowodniły, że pierwsze sekundy świadczą o odbiorze naszej osoby. Mózg rejestruje drobne szczegóły z naszego wyglądu i naszej postawy. Na tej podstawie wyrabia już sobie wstępną opinię. Czy będziemy zaakceptowani czy też nie, czy będziemy atrakcyjni czy wręcz odpychający. A negatywny pierwotny odbiór, bardzo ciężko jest zmienić.

Dzisiejszy świat opiera się na pierwszym wrażeniu. Można stracić pracę marzeń, szansę na nową znajomość czy atrakcyjną obniżkę w sklepie. A wszystko przez szczegóły, tak istotnie składające się na nasz wygląd. Warto zadbać o rzeczy na które mamy wpływ. I tak jak nie zmienimy swoich rysów twarzy czy koloru oczu, to możemy zadbać o naszą fryzurę.

Do tego potrzebna jest odpowiednia stylizacja włosów.

Warto zabrać się do tego porządnie i nie podejmować pochopnych decyzji. Fryzura, którą prezentujemy tworzy integralną całość z naszą osobowością. Jest wręcz jej wizytówką, ponieważ może odzwierciedlać nasz charakter. Czy jesteśmy introwertykami czy też może mamy silną potrzebę ekspresji. To wszystko możemy wyrazić na swojej głowie.
Powinniśmy również zwrócić uwagę na dopasowanie fryzury do naszych cech anatomicznych. Każdy z nam ma jednak nieco inny rodzaj rysów twarzy. Niektórzy mają buzię okrągłą, a niektórzy wyraźnie kanciastą. Ponadto, ktoś może chcieć zakryć zbyt duże uszy albo odsłonić niskie czoło. Wariantów jest tak wiele, że warto podejść do sprawy spokojnie i rozsądnie, aby nie nabawić się nieprzyjemnego widoku.

Jeżeli zdecydujemy się na ten krok, warto zwrócić uwagę na osobę, w której ręce się oddajemy. Jak ona wygląda i co prezentuje swoją fryzurą. To nam podpowie, że czy ma dobre wyczucie stylu oraz dopasowania odpowiedniego cięcia.
Nie zapominajmy również o dopasowaniu odpowiedniego rodzaju kosmetyków do naszych włosów. Tak aby już ta codzienna stylizacja nie sprawiała nam zbyt dużych problemów. Abyśmy mogli mieć spokojną głowę, o to co na niej mamy.

Wiadomym jest, że dobieramy odpowiednie kosmetyki do rodzaju naszych włosów. Innych potrzebują kręcone, innych farbowane, a jeszcze innych suche i łamliwe. Tak naprawdę to odpowiednie kosmetyki, mogą tylko wspomóc nasz wygląd i trwałość naszej fryzury.
Jeżeli nie mamy zupełnie pomysłu a chcielibyśmy coś zmienić w wyglądzie naszej fryzury, warto śledzić aktualne trendy. Osoby publiczne z reguły mają idealne stylizacje, które mogą nas zainspirować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here